Maersk uruchomił magazyn farmaceutyków w Mszczonowie

Maersk

Drugie centrum magazynowania farmaceutyków Maersk w Polsce rozpoczyna działalność. Pierwszym najemcą obiektu, który przeniesie do niego swój dotychczasowy magazyn jest Bayer. Hurtownia  jest pierwszą w Polsce z certyfikatem BREEAM Excellent.

Maersk świadczy profesjonalne usługi magazynowania i dystrybucji leków od 2001 roku. Bazując na swoim doświadczeniu i wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom klientów, potentat logistyczny rozpoczął pod koniec 2020 r. projekt stworzenia drugiego magazynu farmaceutycznego w ramach istniejącego centrum magazynowo-dystrybucyjnego w Mszczonowie pod Warszawą. Obiekt został niedawno otwarty i świadczy usługi dla klientów. Dotychczasowi klienci są nim zainteresowani.

Zrównoważony rozwój

– Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem nowej hurtowni farmaceutycznej Maersk, zbudowanej zgodnie z najnowszymi trendami technologicznymi. Obiekt posiada panele fotowoltaiczne. Takie nowe technologie są zgodne z naszą strategią „Zrównoważony rozwój – dla pokoleń”. Będą one cennym atrybutem specjalistycznych obiektów w niedalekiej przyszłości – mówi Grażyna Sass, szef łańcucha dostaw w Boehringer Ingelheim Polska.

Pierwszym najemcą nowego magazynu jest wieloletni klient Maersk – Bayer. – Zamierzamy przenieść dotychczasowy magazyn do nowego obiekt Maersk, ponieważ jest nowoczesny i oferuje zrównoważone oraz skalowalne rozwiązania. Szczególnie zainteresowała nas neutralność węglowa, zielona logistyka i rozwiązania przyjazne środowisku – informuje Maria Agata Struzik, kierownik ds. łańcucha dostaw w Bayer.

Nowy magazyn jest pierwszym w Polsce z certyfikatem BREEAM Excellent. Obiekt znajduje się na działce należącej do Maersk. Budynek ma zainstalowane na dachu panele fotowoltaiczne oraz instalację wody lodowej do zasilania chłodnic central wentylacyjnych oraz klimatyzacji. Z kolei instalacja odzysku ciepła będzie zasilała zbiornik buforowy w kotłowni gazowej, a zebrane w ten sposób ciepło będzie wykorzystywane latem do zasilania nagrzewnic w centralach wentylacyjnych. W obiekcie wdrożony zostanie zintegrowany System Zarządzania Jakością, oparty na Dobrej Praktyce Dystrybucyjnej i Produkcyjnej (GDP) oraz certyfikatach ISO.

Magazyn dla globalnych graczy

– Od naszych klientów z branży farmaceutycznej wiemy, że oczekują od partnerów logistycznych nie tylko dostarczania im rozwiązań – takich jak magazynowanie i dystrybucja – które spełniają ich ambicje rozwojowe, ale także spełniają ich cele w zakresie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. To, w połączeniu z funkcjami, które poprawiają kontrolę jakości i znajomość rynku przez naszych pracowników, czynią ten obiekt atrakcyjną opcją dla globalnych klientów farmaceutycznych obecnych w Europie Środkowej – komentuje Christo Petkov, global vertical head pharma w Maersk.

  •  Magazyn ma powierzchnię ok. 15 tys. mkw.,
  •  Jego wysokość operacyjna to 11,5 m,
  •  Przybliżona pojemność to ok. 24 tys. miejsc paletowych.
Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane