Maersk wybuduje w Sankt Petersburgu chłodnię

Maersk

Jeden z największych operatorów logistycznych i przewoźników morskich zainaugurował budowę chłodni magazynowej w kompleksie PNK Park Sofiyskaya. W obiekcie będą przechowywane produkty świeże, w tym banany, których Rosja jest drugim importerem na świecie.

W rosyjskim Sankt Petersburgu odbyła się uroczystość rozpoczęcia budowy nowego magazynu, w której uczestniczyli członkowie zarządu Maersk oraz przedstawiciele rosyjskich władz. Obiekt zostanie wybudowany przez firmę PNK Group w jego kompleksie magazynowym PNK Park Sofiyskaya. Powierzchnia chłodni wyniesie 23 700 mkw. Magazyn będzie posiadał 35 bram dokujących, w których może być obsługiwanych nawet 200 ciężarówek dziennie. Maksymalna pojemność magazynowa chłodni wyniesie ponad 50 tys. ton. W obiekcie znajdzie pracę 200 pracowników Maersk.

Chłodnia ma już pierwszego najemcę. 40 proc. powierzchni zajmą produkty firmy Fyffes, jednego z największych importerów bananów w Europie. Fyfees planuje składować w chłodni do 200 tys. skrzynek z bananami tygodniowo. Pozostała powierzchnia będzie przeznaczona dla innych firm z branży produktów świeżych i mrożonek.

W obiekcie powstaną oddzielne komory do przechowywania produktów mrożonych (-25 ° C), schłodzonych (+ 2 / + 8 ° C), a także bananów, które wymagają określonej temperatury (+ 13 ° C).

Od kilku lat dynamicznie rośnie import owoców do Rosji. W 2018 r. wzrósł import jabłek (o 13,5 proc.), cytrusów (7,4 proc.) i bananów (1 proc.). Od 2017 r. Rosja jest drugim największym importerem bananów na świecie, po Stanach Zjednoczonych i RFN.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane