Clipper rozszerza działalność w Wielkopolsce

P3 Parks

Deweloper P3 rozbuduje o blisko 6 tys. mkw. magazyn numer 9 w centrum logistycznym P3 Poznań. Z nowej powierzchni magazynowej oraz biurowo-socjalnej skorzysta firma Clipper Logistics.

Clipper świadczy usługi logistyczne na terenie Europy. W obiekcie P3 Poznań firma posiada magazyn otwarty w 2017 r. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na oferowane usługi firma postanowiła zwiększyć zajmowaną przestrzeń.

Dodatkowy magazyn Clippera, podobnie jak wcześniejsze obiekty firmy w poznańskim parku, będzie wykorzystywany do obsługi klientów z sektora e-commerce. Magazyn będzie w pełni dostosowany do prowadzonej przez najemcę działalności. Jego wysokość zostanie podniesiona do 12 m, a nośność posadzki wyniesie 7,5 t/mkw. W obiekcie zastosowane zostaną rozwiązania ekologiczne i energooszczędne takie jak m.in. panele fotowoltaiczne na dachu, instalacja do odzysku wody szarej, czy oświetlenie LED z systemem automatycznego sterowania DALI. Z kolei przed budynkiem znajdą się stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom magazyn będzie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie co najmniej Very Good.

P3 Poznań to jeden z największych parków logistycznych w zachodniej części Polski. Położony jest jest w odległości 16 km od centrum Poznania, w pobliżu drogi ekspresowej S11. Po zakończeniu budowy wszystkich obiektów, park będzie dysponował blisko 400 tys. mkw .

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane