Marelli Aftermarket przedłuża kontrakt z CEVA Logistics

Wnętrze magazynu
Ceva Logistics

Marelli Aftermarket, to jeden z globalnych dostawców części zamiennych do samochodów. CEVA zarządza jego centrum dystrybucji w Sosnowcu (woj. śląskie), gdzie realizowane są zamówienia składane przez dystrybutorów z 24 krajów Europy. Firmy przedłużyły właśnie współpracę i podpisały nowy kontrakt na pięć lat.

Współpraca CEVA Logistics z Marelli Aftermarket rozpoczęła się w 2004 roku i jest systematycznie rozszerzana. Obecnie CEVA obsługuje centrum dystrybucji Marelli w Sosnowcu. Zadaniem operatora jest kompleksowe zarządzanie operacjami magazynowymi, w tym przyjęcie dostaw (120 tys. operacji magazynowych rocznie) i przygotowanie do dystrybucji (830 tys. operacji rocznie), w tym składowanie, kompletowanie zamówień, dostawy materiałów opakowaniowych i przepakowywanie. Umowa obejmuje też logistykę zwrotów, zarządzanie reklamacjami oraz zarządzanie materiałami promocyjnymi i akcesoriami.

Centrum dystrybucji Marelli Aftermarket znajduje się w zarządzanym przez CEVA magazynie typu multi-user o powierzchni ponad 17,5 tys. mkw. Jeszcze większą pojemność i optymalizację efektywności operacyjnej zapewnia zainstalowanie Pick Tower (mezzanine) o powierzchni 1,56 tys. mkw. W Centrum składowanych jest ponad 21,3 tys. artykułów. Rocznie zespół CEVA odpowiada za przygotowanie ponad 52 tys. przesyłek. Magazyn jest wyposażony w 28 bram przeładunkowych, co przyspiesza procesy załadunku i rozładunku towaru.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane