MLP Group planuje budowę drugiego CL w Lublinie

MLP Group

Centrum logistyczne Park MLP Lublin osiągnęło docelową wielkość. Ostatnim etapem inwestycji było oddanie do użytkowania nowej hali magazynowej. Obiekt liczy łącznie ok. 45 tys. mkw. powierzchni i jest już w pełni wynajęty. Deweloper przygotowuje nowe przedsięwzięcie w okolicy Lublina.

Do użytkowania oddana została trzecia i ostatnia gotowa hala magazynowa. W efekcie centrum logistyczne osiągnęło docelową wielkość około 45 tys. mkw. Obiekty są w całości skomercjalizowane i wykorzystywane obecnie przez trzech najemców.

Budowa centrum logistycznego MLP Lublin rozpoczęła się w 2014 r. Pierwszym najemcą była firma ABM Greiffenberger Polska, specjalizująca się w produkcji silników i systemów napędowych. Wynajęła wówczas blisko 10 tys. mkw., by po dwóch latach zwiększyć ją do ponad 16 tys. mkw. Kolejnym podmiotem była sieć sklepów Stokrotka. Początkowo wynajęła około 6 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowej, również stopniowo zwiększając wynajmowaną powierzchnię aż do około 23,2 tys. mkw. Trzecim najemcą została firma Turck będąca globalnym partnerem w dziedzinie rozwiązań dla automatyki przemysłowej, obejmując 6,5 tys. mkw.

– Sukces naszej pierwszej inwestycji w rejonie Lublina zachęca nas do rozbudowania oferty. Tym bardziej, że w tym rejonie spotykamy się cały czas z dużym zainteresowaniem potencjalnych najemców na nowoczesne powierzchnie magazynowe. Dlatego planujemy budowę kolejnego centrum logistycznego na tym obszarze. Zakładamy rozpoczęcie realizacji parku MLP Lublin II jeszcze w tym roku – powiedziała Agnieszka Góźdź, dyrektor Działu Sprzedaży w MLP Group.

Park MLP Lublin funkcjonuje na działce o powierzchni 10 ha. Oferuje powierzchnie magazynowe oraz przeznaczone pod lekką produkcję.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane