MLP inwestuje w magazyny modułowe pod Berlinem

MLP Group

Rynek niemiecki jest wciąż atrakcyjny dla deweloperów centrów logistycznych. Nowym projektem MLP Group jest inwestycja MLP Business Park Berlin I. W ramach projektu powstaną moduły magazynowe liczące od 700 mkw. z powierzchniami biurowymi na wynajem. Nowy obiekt będzie zlokalizowany blisko centrum Berlina.

Spółka zależna MLP podpisała warunkową umowę kupna działki inwestycyjnej zlokalizowanej w miejscowości Ludwigsfelde przylegającej do Berlina. Niezabudowana nieruchomość liczy blisko 5 ha. Wartość transakcji wraz z dodatkowymi kosztami wyniosła 4,3 mln euro netto.

MLP Business Park Berlin I oferować będzie na wynajem moduły magazynowe z nowoczesną częścią biurową, których powierzchnia zaczynać się będzie od 700 mkw. Obiekty będą wyróżniały się możliwością elastycznego dopasowania do indywidualnych potrzeb najemców i będą przeznaczone dla firm z branży e-commerce, montażowej, usługowej i przemysłu lekkiego.

Projekt zakłada budowę czterech budynków o łącznej powierzchni użytkowej ponad 15,5 tys. mkw. wraz z rozbudowaną powierzchnią wspólną obejmującą parkingi dla samochodów osobowych i dostawczych oraz place manewrowe.

– Nowa inwestycja pod Berlinem jest kolejnym przedsięwzięciem w tym kraju, która potwierdza naszą przynależność do grona wiodących deweloperów komercyjnych w Europie. W rozbudowie jest już centrum MLP Unna. W przygotowaniu mamy następne inwestycje. W Niemczech chcemy funkcjonować w kluczowych lokalizacjach: w rejonie Berlina, regionu Ruhry i Renu oraz Monachium – mówi Patrick Kurowski, country manager w MLP Group odpowiedzialny za Niemcy i Austrię.

MLP Business Park Berlin I położone będzie 30 km od centrum Berlina. W odległości 2 km znajduje się wjazd na autostradę A10, a do dworca kolejowego Ludwigsfelde jest 1,5 km. Przy centrum magazynowym znajduje się jednocześnie przystanek autobusowy. Z kolei do lotniska Berlin Schönefeld jest 26 km.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane