MLP pozyskało ponad 90 mln zł na finansowanie inwestycji

MLP Group

Firma deweloperska MLP Group otrzyma od Santander Bank Polska finansowanie w wysokości ponad 19 mln euro (równowartość 90 mln zł) oraz 4 mln zł. Środki zostaną wykorzystane na refinansowanie istniejących i finansowanie budowy nowych obiektów magazynowych w ramach parku logistycznego MLP Łódź.

MLP Group sfinalizowało transakcję z Santander Bank Polska. Zgodnie z ustalonymi warunkami instytucja udzieliła finansowania w wysokości ponad 19 mln euro oraz 4 mln zł. W zawarciu transakcji doradzała kancelaria Kycia Legal.

Pozyskane środki zostaną wykorzystane na refinansowanie istniejących i finansowania budowy nowych obiektów magazynowych w ramach MLP Łódź. W nowo powstającym centrum dotychczas oddane do użytkowania zostało już ponad 43 tys. mkw. powierzchni. W ramach docelowej powierzchni możliwe jest wybudowanie drugie tyle obiektów.

Projekt MLP Łódź to centrum logistyczno-dystrybucyjne zlokalizowane w południowo wschodniej część Łodzi, w dzielnicy Widzew. Powstaje na działce ok. 20,98 ha i docelowo dostarczy 86,8 tys. mkw. MLP Łódź skierowany jest przede wszystkim do najemców z sektora e-commerce, logistyki, dystrybucji oraz lekkiej produkcji.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane