Na obiekcie Zalando w Bydgoszczy zawisła wiecha

Panattoni

Znana europejska platforma modowa świętuje zakończenie kolejnego etapu budowy nowego centrum logistycznego w Bydgoszczy. Obiekt budowany przez Panattoni będzie obsługiwał klientów klubu zakupowego Zalando Lounge.

Centrum logistyczne w Bydgoszczy ma powierzchnię 140 tys. mkw., na którą składają się pomieszczenia logistyczne, biurowe oraz socjalne. Na wybudowanie obiektu w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego wpłynęły: strategicznie korzystne położenie, blisko polskich klientów i innych okolicznych rynków, a także duży potencjał lokalnego rynku pracy. Znaczenie miał również dostęp do pozostałych obiektów Zalando, ponieważ w Białych Błotach koło Bydgoszczy powstał w 2022 roku magazyn tej platformy e-commerce.

Wraz z budową obu centrów logistycznych Zalando, w porozumieniu z lokalnymi władzami, podjęto dodatkowe inwestycje, w tym renowację infrastruktury i budowę nowych dróg w pobliżu obiektów firmy. Obie inwestycje – w Bydgoszczy i Białych Błotach przyczynią się również do rozwoju lokalnego rynku pracy, oferując zatrudnienie dla ponad 4 tys. osób (3,5 tys. w Bydgoszczy i 800 w Białych Błotach).

– Cieszy mnie, że firma Zalando docenia wysoki potencjał inwestycyjny Bydgoszczy. Jestem przekonany, że bliska współpraca pomiędzy naszym miastem a Zalando będzie korzystna dla Bydgoszczy i jej mieszkańców, a także stworzy wiele nowych możliwości dla całego regionu. Mam nadzieję na dalsze wzmacnianie naszych wspólnych działań w przyszłości – powiedział Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

Daniel Rogiński, dyrektor generalny CEE Zalando informuje, że pięć centrów logistycznych, w połączeniu z korzystną lokalizacją i dynamicznie rozwijającą się infrastrukturą, sprawiają, że Polska jest prawdziwym sercem sieci logistycznej Zalando. – Logistyka natomiast jest sercem Zalando i ma ogromny wpływ na nasze plany dalszego pogłębiania relacji z klientami, a tym samym stania się The Starting Point for Fashion – mówi Rogiński.

Centra logistyczne w Bydgoszczy i Białych Błotach to kolejne inwestycje Zalando w Polsce po obiektach w Gryfinie, Olsztynku i Głuchowie (Łódź).

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane