Nowa wiceprezes ds. sprzedaży w UPS Healthcare

UPS

Firma UPS powołała Cathy O’Brien na stanowisko wiceprezesa ds. sprzedaży międzynarodowej w UPS Healthcare. O’Brien będzie odpowiedzialna za rozwój kompleksowej oferty usług z zakresu łańcucha dostaw adresowanych dla segmentów: farmaceutycznego, urządzeń medycznych, laboratoryjnego i stomatologicznego w Europie, regionie EMEA i Ameryce Łacińskiej.

Cathy O’Brien pochodzi z Irlandii, a do zespołu UPS dołączyła w lipcu 2016 roku, jako dyrektor zarządzający UPS Healthcare w Europie. W 2020 roku przejęła odpowiedzialność za region ISMEA. Przed dołączeniem do UPS zajmowała kilka stanowisk kierowniczych w obszarze handlu, w tym kierowała globalnymi strategiami w zakresie łańcucha chłodniczego i logistyki specjalistycznych produktów farmaceutycznych.

Nowa wiceprezes ds. sprzedaży w UPS Healthcare, wraz ze swoim międzynarodowym zespołem ekspertów zlokalizowanym w Irlandii, będzie wspierać klientów UPS Healthcare, odpowiadając na najbardziej skomplikowane, globalne wyzwania łańcucha dostaw. W ostatnim czasie, zespół kierowany przez Cathy O’Brien, współpracował z wiodącymi producentami szczepionek przeciwko Covid-19 zapewniając dostawy szczepionek w ultrazimnej temperaturze do ponad 110 krajów. Wieloletnie doświadczenie w obszarze łańcucha dostaw oraz zdolności przywódcze, jakimi wyróżnia się Cathy O’Brien pomogą w globalnej ekspansji i rozwoju firmy UPS Healthcare oraz będą dodatkowym atutem w budowaniu innowacyjnych, skalowalnych i zrównoważonych rozwiązań w obszarze łańcucha dostaw – informuje UPS w komunikacie.

Stale rozwijamy nasze usługi i rozwiązania, aby jak najlepiej wspierać naszych klientów z obszarów ochrony zdrowia i farmacji, którzy pracują nad innowacyjnymi, przełomowymi terapiami medycznymi. Nowoczesne sposoby leczenia wymagają niezawodnej obsługi w zakresie łańcucha dostaw, tak aby sprostać wysokim wymaganiom tych sektorów oraz zagwarantować pewne dostawy przesyłek, odbywające się we wskazanym czasie i we właściwej temperaturze powiedziała Cathy O’Brien.

UPS Healthcare rozwija działalność na całym świecie – również w Polsce. W tym roku w podwarszawskich Błoniach otworzono magazyn dostosowany do potrzeb klientów z branży medycznej i farmaceutycznej. Ponadto, w ramach globalnej ekspansji, UPS ogłosiło plan nabycia włoskiej firmy – Grupy Bomi. Proces akwizycji zakończy się do 2023 r., a UPS Healthcare zyska nowe, wyspecjalizowane obiekty z kontrolowaną temperaturą w 14 krajach na terenie Europy i Ameryki Łacińskiej oraz niemal 3 000 wysoko wykwalifikowanych pracowników, którzy wcześniej pracowali dla Grupy Bomi. Dzięki temu, firma UPS Healthcare zwiększy ponad dwukrotnie powierzchnię swoich obiektów w porównaniu do 2020 r.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane