Nowe obiekty Fresh Logistics na Pomorzu i Dolnym Śląsku

Firma Fresh Logistics Polska zainwestowała w hale magazynowe w Wojanowie w pobliżu Gdańska oraz w Nowej Wsi Wrocławskiej, o łącznej powierzchni 16 tys. mkw. Po zakończeniu inwestycji firma dysponuje łącznie powierzchnią magazynową ponad 55 tys. mkw., przeznaczoną do składowania produktów spożywczych wymagających temperatury kontrolowanej.

Centrum dystrybucyjne w Wojanowie, zlokalizowane na północy Polski to 2 858 mkw. powierzchni przeładunkowej oraz aż 7 448 mkw. magazynu wysokiego składowania, który pomieści 12 840 palet. Magazyn podzielony został na cztery komory, z różnymi zakresami temperatur, co daje możliwość magazynowania towarów wymagających różnych warunków termicznych, od 0°C do +15°C, oraz realizacji usług dodatkowych m.in. takich jak co-packing czy etykietowanie.

W obiekcie zastosowano nisko energetyczny system chłodzenia oparty o znikome ilości amoniaku i glikolu. Ponadto, z instalacji chłodu odzyskiwana jest energia cieplna na potrzeby procesu rozmrażania chłodnic wentylatorowych. Instalacja posiada pełen monitoring pracy i stanu urządzeń za pomocą systemów IT, gwarantując tym samym właściwą temperaturę.

Nowe centrum dystrybucyjne powstało w Wojanowie ze względu na bliskość portów Gdańska i Gdyni. To dogodne miejsce na operacje przeładunkowe jednostek kontenerowych.

Druga inwestycja Fresh Logistics Polska zlokalizowana jest na terenie centrum magazynowo- logistycznego Prologis Park Wrocław V, przy skrzyżowaniu autostrady A4 i drogi ekspresowej S8. W obiekcie będą świadczone takie usługi jak co-packing, etykietowanie czy tworzenie zestawów promocyjnych.

Centrum dystrybucyjne w Nowej Wsi Wrocławskiej to magazyn wysokiego składu, o powierzchni 3 500 mkw. z temperaturą kontrolowaną od 0°C do +6°C, dający możliwość przechowywania ponad 3 000 palet. W obiekcie powstała tzw. „mroźnia” o powierzchni 400 mkw. przystosowana została do składowania towarów mrożonych. Dla firm, które mają produkty spożywcze nie wymagające temperatury kontrolowanej magazyn zapewnia 1 836 miejsc paletowych w tzw. magazynie suchym.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane