Panattoni buduje drugą halę w Park Poznań IV

Na terenie istniejącego centrum dystrybucyjnego Panattoni Park Poznań IV powstanie nowa hala o powierzchni 27 tys. mkw. Przeprowadzi się do niej – z pierwszej hali – spółka DSV Road, ponieważ firma potrzebowała dostępu do powierzchni cross-dockowej. Jej dotychczasowe miejsce zajmie nowy najemca – sieć sklepów z AGD i RTV.

DSV Road zajmie teraz 9,5 tys. mkw. powierzchni. Decyzja o przeprowadzce została podyktowana potrzebą dostępu do powierzchni cross-dockowej, którą deweloper zagwarantował w nowo powstającym obiekcie. Najemca będzie miał do dyspozycji 18 doków i jedną bramę z poziomu zero. Przeprowadzka nastąpi w lutym 2020 r.

– Przenosząc się do nowej lokalizacji w Poznaniu do magazynu typu cross-dock DSV Road potwierdza realizację strategi rozwoju produktu drobnicy międzynarodowej oraz krajowej w Polsce – mówi Maciej Trójnara dyrektor transportu w DSV Road.

Miejsce po DSV Rad w pierwszym budynku zajmie sieć sklepów komputerowych i urządzeń RTV oraz AGD.

Panattoni Park Poznań IV ma obecnie blisko 36 tys. mkw., a już w pierwszym kwartale 2020 r. powiększy się o kolejne 27 tys. mkw.

W pierwszej połowie br. Panattoni Europe deweloper ruszył rozpoczął budowę trzech parków logistycznych w Wielkopolsce – w Jaryszkach, Swadzimiu i Komornikach. Ich docelowa powierzchnia ma wynieść blisko 260 tys. mkw.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane