Pierwsze CL Panattoni w woj. warmińsko-mazurskim

Panattoni Europe

Deweloper buduje pierwsze centrum dystrybucyjne w regionie. Panattoni Park Olsztyn o powierzchni ponad 36 tys. mkw. powstaje w gminie Stawiguda, przy Węźle Południe łączącym S51 z S16 i ok. 20 km od trasy S7. Obiekt ma już pierwszego najemcę – amerykańską firmę A&E Clothing.

Panttoni Park Olsztyn o powierzchni ponad 36 tys. mkw. będzie złożony z dwóch budynków. Realizacja inwestycji będzie przebiegać w kilku etapach, a pierwsi najemcy wprowadzą się do obiektu już w sierpniu tego roku.

Do rozpoczęcia inwestycji Panatonii Europe został zachęcony przez pierwszego najemcnę. Jest nim amerykańska firma A&E Clothing specjalizująca się w recyklingu tekstyliów. Zajmie ona ponad 7,5 tys. mkw. powierzchni biurowo-produkcyjnej. Negocjacje prowadziła firma AXI IMMO.

– W naszym nowym obiekcie, wyposażonym w zautomatyzowaną linię do sortowania odzieży, docelowo zamierzamy zatrudnić ponad 100 osób – mówi Kamil Jakimiak, prezes A&E Clothing Polska.

– Klient przyszedł z jasno określonym planem dotyczącym rozwoju na polskim rynku. Ze względu na strategię firmy, sortownia musiała być zlokalizowana relatywnie blisko portu w Gdańsku, a także zapewniać duży dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Olsztyn spełnił każdy z warunków, dlatego dziś miasto dołącza do rodziny firmy A&E Clothing i stanie się jego reprezentantem w Europie. Klient ma ambitne plany, w których Polska będzie pełnić rolę centralnego hubu dostarczającego zrecyklingowaną odzież głównie na rynki Afryki, Azji oraz Europy – dodaje Danuta Dzierżak, associate director w dziale powierzchni logistycznych i magazynowych AXI IMMO.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane