PKS Gdańsk-Oliwa ma nowy magazyn

Magazyn wnętrze
PKS Gdańsk-Oliwa

Firma transportowa PKS Gdańsk-Oliwa poinformowała o uruchomieniu nowego magazynu w pobliżu Portu Gdańsk. Obiekt ma powierzchnię 12 tys. mkw. Magazyn klasy A+ umożliwia tzw. składowanie wysokie do 10 m i jest wyposażony w wózki widłowe o nośności do 5 ton.

Nowa powierzchnia magazynowa zwiększa potencjał PKS Gdańsk-Oliwa w zakresie obsługi towarów ADR. Według Michała Urbańskiego, managera logistyki kontraktowej w PKS Gdańsk-Oliwa, magazyn jest dobrze skomunikowany i usytuowany w bezpośrednim sąsiedztwie portowej infrastruktury. – Inwestycja odpowiada na rosnące potrzeby rynku związane m.in. z komplementarnością oferowanych usług – mówi Michał Urbański. – Co ważne, magazyn wychodzi naprzeciw optymalizacji – minimalny czas dojazdu do dróg szybkiego ruchu i portu znacząco obniżą koszty ponoszone przez klientów w przewozach kontenerów. Sąsiedztwo pozwoli nam zwiększyć ilość przeładowywanych kontenerów, co bezpośrednio przełoży się na krótszy czas od odebranie kontenera do dostarczenia pod rampę przeładunkową – dodaje Urbański.

Spółka PKS Gdańsk-Oliwa SA obsługuje transport drogowy i intermodalny ładunków całopojazdowych (FTL), częściowych (LTL) i drobnicowych, a także towarów niebezpiecznych (ADR).

Zobacz też:  Ciągniki Mercedesa zasiliły flotę PKS Gdańsk-Oliwa

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane