Port Lotniczy Lublin wybuduje terminal cargo

Lublin Airport, Facebook

Spółka Port Lotniczy Lublin ucierpiała podczas pandemii z powodu wstrzymania lotów pasażerskich. Przyspieszyło to decyzję zarządu o uruchomieniu także obsługi ładunków. Pierwszy krok w tym celu został uczyniony.

Radio Lublin poinformowało, że Urząd Lotnictwa Cywilnego wydał lotnisku pozwolenie na prowadzenie dodatkowej działalności w zakresie usług cargo.

Lotnisko w Świdniku na razie dysponuje tylko magazynem. – Początkowo miał być obsługiwany przez firmę zewnętrzną, natomiast docelowo chcemy, by powstał nowoczesny terminal cargo. Przygotowujemy się do procesu inwestycyjnego. Chcielibyśmy, by ten nowy terminal powstał jeszcze w tym roku – powiedział w Radiu Lublin rzecznik Portu Lotniczego Lublin Piotr Jankowski.

Lubelski port liczy, że będzie obsługiwał towary w ramach RFS (Road Feeder Service), czyli transportu ładunków ciężarówkami na inne lotniska. – U nas będą sprawdzane przesyłki, towary pod względem bezpieczeństwa i towar zostanie przewieziony do innych terminali cargo w całej Polsce – wyjaśnił Piotr Jankowski.

 

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane