Rail Cargo Group otworzył magazyn w Pradze

Rail Cargo Group

Austriacki przewoźnik kolejowy ÖBB Rail Cargo Group (RCG) uruchomił w czeskiej Pradze magazyn. Obiekt zlokalizowany w dzielnicy Malešice jest jedynym w tej części miasta, który ma bocznicę kolejową.

ÖBB Rail Cargo Group informuje, że dla spółki Czechy są jedną z najważniejszych lokalizacji w Europie Środkowej. Nowy magazyn w Pradze-Malešicach jest jednym z nielicznych obszarów logistycznych z funkcjonalną bocznicą. Firma zachęca kontrahentów do współpracy, podkreślając, że transport towarów koleją do Pragi ma wiele korzyści: nie ma opóźnień dostaw ze względu na koroki oraz zakazów ruchu w nocy i w weekendy. – Umożliwiamy nie tylko wydajne magazynowanie, ale także szybki i niezawodny transport kolejowy, bezpośrednio do lub z magazynu – informuje RCG w komunikacie.

Powierzchnia czeskiego magazynu wynosi 29,7 tys. mkw. – z czego 9,7 tys, mkw. jest pod dachem. Magazyn RCG zajmuje się przeładunkiem, składowaniem, paletyzacją towarów, także załadunkiem kontenerów i dalszym ich transportem koleją lub ciężarówkami.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane