Regesta inwestuje w magazyn na Pomorzu

Regesta

Spółka logistyczna Regesta wynajęła prawie 36 tys. mkw. w Panattoni Park Tricity East V na terenie gminy Pruszcza Gdański. Nowa powierzchnia magazynowa pozwoli firmie na współpracę z portem Gdańsk, przeładunek kontenerów w terminalach Baltic Hub i BCT oraz ekspansję świadczonych usług z wykorzystaniem transportu morskiego.

– Trójmiejski magazyn to kontynuacja naszej strategii dywersyfikacji. Obsługa transportu morskiego i usług towarzyszących, jak m.in. transporty kontenerowe, kompleksowa obsługa celna, magazynowanie, kompletacja czy dystrybucja, daje nam przewagę konkurencyjną i pozwoli rozszerzyć grupę klientów, których obecnie obsługuje nasz magazyn w Gdańsku Kowalach. Nowa powierzchnia to ponad 35 tys. mkw. składowania blokowego i regałowego, strefa konfekcji, cross-dockingu, skład celny, nowocześnie zaprojektowane biura obsługi, spedycji i agencji celnej – mówi Marcin Szostak, dyrektor ds. logistyki w Regeście.

Najemcę w rozmowach z Panattoni reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.

Regesta to firma transportowo-spedycyjna z ponad 28-letnim doświadczeniem, do tej pory posiadała cztery obiekty magazynowe o łącznej powierzchni ponad 60 000 mkw. W ostatnim czasie powiększa swoją infrastrukturę magazynową o ponad 100%, licząc inwestycję w Rudzie Śląskiej (33 000 mkw.) i bieżącą na Pomorzu, w Gdańsku (35 900 mkw.).

Działalnością spółki oprócz logistyki kontraktowej jest organizacja transportu drogowego, morskiego i kolejowego. Firma dysponuje własną flotą 330 ciągników siodłowych i 380 naczep, specjalizując się w transporcie z wykorzystaniem naczep typu coil-mulda.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane