Rosyjski NOVATEC uruchomił terminal LPG w Wielkopolsce

NOVATEC

NOVATEK Green Energy – spółka córka rosyjskiego producenta gazu ziemnego NOVATEK PAO – uruchomiła swój drugi terminal przeładunkowy LPG w Krzyżu Wielkopolskim. Uruchomienie obiektu zwiększy możliwości dystrybucji gazu płynnego Novatek do stacji paliw oraz do odbiorców wykorzystujących go do celów grzewczych i technologicznych na terenie Polski Zachodniej.

Nowy terminal przeładunkowy LPG Novatek umożliwia odbiór gazu płynnego z cystern kolejowych i jego dalszą dystrybucję autocysternami na terenie Polski Zachodniej. Obiekt posiada front rozładunkowy oraz miejsca odstawcze dla cystern kolejowych LPG, a także stanowisko załadunku autocystern wyposażone w wagę samochodową. Ponadto na terenie terminalu znajdują się dwa zbiorniki magazynowe.

Uruchomienie Terminalu Przeładunkowego Gazu LPG Novatek Zachód w Krzyżu Wielkopolskim ma być ważnym wydarzeniem dla odbiorców gazu płynnego z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na polskim rynku. Rodzie rafinerie zaspokajają popyt tylko w 20 proc. Pozostała część gazu płynnego sprowadzana jest z zagranicy – ponad 74 proc. z Rosji, a jednym z największych eksporterów jest Novatek PAO.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane