RTL Polska uruchomi magazyn w Chorzowie

AXI IMMO

Firma logistyczna specjalizująca się w obsłudze klientów z branży odzieżowej – RTL Polska – zdecydowała się wynająć blisko 1400 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w Prologis Park Chorzów. W transakcji najemcy doradzała spółka AXI IMMO.

RTL Polska oferuje międzynarodowe usługi transportowe, magazynowanie, konfekcjonowanie oraz dystrybucję towarów. Firma współpracuje z największymi producentami w branży odzieżowej, świadcząc pełen serwis logistyczny. Powstała w 2007 roku na skutek rozwoju włoskiej spółki Autotrasporti Rutilli Adolfo s.r.l.

Aktualnie firma otwiera centrum Dystrybucyjne w województwie śląskim. – Decydując się na otwarcie dodatkowego magazynu przeładunkowego tzw. cross docku, skoncentrowaliśmy się na inwestycjach, oferujących możliwie dużą liczbę doków na stosunkowo niedużej powierzchni zwiększając ECR, czyli Efektywną Obsługę Klientów. Dodatkową zaletą centrum dystrybucyjnego Prologis Park Chorzów okazała się dostępność bramy wjazdowej z poziomu 0, usprawniając nasz serwis logistyczny – wyjaśnia Piotr Kowalczyk z RTL Polska.

Docelowo firma logistyczna zajmie narożny moduł magazynowy, oferujący 8 doków i 1 bramę wjazdową, o powierzchni 1246 mkw., a dodatkowe 151 mkw. uzupełni część biurowo-socjalna. – Klient poszukiwał magazynu przerzutowego, na szlaku Bratysława – Warszawa, który pozwoli na przeładunki z kierunków Europy płd-wsch, płd-zach, dystrybucję w Polsce południowej oraz zasilanie głównego na Polskę centrum dystrybucyjnego w Warszawie. Z tego względu duże znaczenie przy wyborze inwestycji w Chorzowie miało jej sąsiedztwo węzła autostradowego A4, jak i bliskość węzłów autostradowych A2 – dodaje Damian Kińczyk, Associate Director w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.

 

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane