Startuje terminal cargo na lotnisku w Goleniowie

Waimea Holding

Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów został wczoraj oficjalnie otwarty. W uroczystości zorganizowanej przez inwestora (Waimea Holding) wzięli udział przedstawiciele urzędu marszałkowskiego oraz samorządowcy ze Szczecina i Goleniowa.

Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów ma łączną powierzchnię 8 000 mkw. Wraz z zapleczem biurowo-socjalnym stanowi integralną część infrastruktury międzynarodowego Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów. Projekt został realizowany w oparciu o środki własne inwestora we współpracy ze spółką Rose Hall International LLP. Bank BNP Paribas udzielił finansowania w wysokości 18,9 mln w końcowej fazie realizacji inwestycji. Wartość całej inwestycji wyniosła ponad 30 mln zł.

Okno na świat
– Otwarcie terminalu cargo na goleniowskim lotnisku to przełomowa chwila dla rozwoju naszego regionalnego “okna na świat”, które jako samorząd województwa wspieramy od lat. To również niezwykle ważny moment dla gospodarki Pomorza Zachodniego. Logistyka i transport multimodalny należą do naszych inteligentnych specjalizacji, a firma Waimea świetnie się w nie wpisuje swoją kolejną już inwestycją – powiedział marszałek województwa zachodniopomorskiego, Olgierd Geblewicz.

Prezes Waimea Holding, Andrzej Rosiński, podkreślił, że jest to drugi po rzeszowskim, profesjonalny i w pełni wyposażony terminal lotniczy cargo. – Widzimy bardzo duży potencjał w naszej inwestycji, która z powodzeniem będzie obsługiwać dynamicznie rozwijającą się na Pomorzu Zachodnim branżę e-commerce. Budowanie obiektów magazynowych wokół lotnisk to światowy i europejski trend, terminale cargo zlokalizowane w sąsiedztwie portów lotniczych są ich naturalnym dopełnieniem niezbędnym do realizacji pełnego zakresu usług przewoźników lotniczych – dodał Rosiński.

Dwóch najemców
Obsługą ładunków w terminalu zajmie się operator handlingowy WELCOME Airport Services – jeden z pierwszych najemców obiektu. – Obsługa cargo to jeden ze strategicznych kierunków rozwoju naszej firmy. W 2019 roku planujemy również uruchomienie nowego terminalu cargo w Warszawie – mówi Paweł Litkiewicz, wiceprezes zarządu ds. handlowych WELCOME Airport Services.

Najemcą jest także firma OMEGAir CARGO oferująca pełny zakres usług spedycji lotniczej, morskiej oraz kolejowej. W nowym terminalu na powierzchni 1 350 mkw. będzie wykonywać usługi w zakresie organizacji transportu towarów w przewozach lotniczych. Funkcjonalne i w pełni wyposażone przestrzenie cargo spełniają wymagania najemców terminala.

Fot. Waimea Holding

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane