Terminal cukrowy w Gdańsku zatrudni kilkadziesiąt osób

ZMPG S.A.

Krajowa Spółka Cukrowa oddała do użytku Terminal Cukrowy w Porcie Gdańsk. Obiekt powstał na nabrzeżu w sąsiedztwie Martwej Wisły, co umożliwia wpływanie i załadunek statków o dużej ładowności. Dzięki terminalowi spółka ma szanse dotrzeć z cukrem do nowych odbiorców w Azji i Afryce.

W skład terminalu przeładunkowo-wysyłkowego wchodzą następujące obiekty:

– silos o pojemności 50 000 ton,

– pakownia cukru,

– magazyn produktu gotowego o pojemności około 8 000 ton i wysokości użytkowej 12 m,

– pomieszczenia biurowe,

– infrastruktura Nabrzeża Wiślanego umożliwiająca bezkolizyjną komunikację drogowo-kolejową.

Terminal pozwala na wysyłkę 300 tys. t cukru rocznie. Obiekt umożliwia rozładunek cukru w kontenerach kolejowych oraz autosilosach. Nowoczesna infrastruktura przeładunkowo-wysyłkowa pozwoli na sprzedaż cukru w workach polipropylenowych układanych zarówno w kontenerach, jak i ładowniach statków konwencjonalnych. Na terenie terminalu powstają place manewrowe, parkingi samochodów ciężarowych i osobowych, a także zostaną zmodernizowane tory kolejowe.

Umowę dotyczącą dzierżawy nieruchomości pod budowę nowego terminalu wraz z infrastrukturą dostępową Krajowa Spółka Cukrowa i Zarząd Morskiego Portu Gdańsk podpisały w listopadzie 2017 r. Za budowę obiektu odpowiada firma T I Construction. Kosztinwestycji to 100 mln zł.

KSC zatrudni w terminalu kilkudziesięciu pracowników: magazynierów, wózkowych i logistyków.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane