Toll otwiera oddziały w Poznaniu i Krakowie

Zielone kontenery rozładowywane w porcie.
Toll Global Forwarding

Działająca na całym świecie grupa logistyczna Toll Global Forwarding ogłosiła otwarcie w Polsce dwóch przedstawicielstw: w Poznaniu i Krakowie. Rozpoczęcie działalności w naszym kraju ma pozwolić Toll na ekspansję w Europie Środkowo-Wschodniej.

Do tej pory Toll był reprezentowany w Polsce poprzez agenta. Aktualnie firma rozpoczyna naszym rynku samodzielną działalność. – Polska jest bramą do rynków Europy Wschodniej i krajów bałtyckich dla międzynarodowych firm – informuje Toll w komunikacie.

– Międzynarodowe przedsiębiorstwa, które doświadczyły niestabilności globalnego łańcucha dostaw w ostatnich latach, dywersyfikują swoje źródła zaopatrzenia, aby przywrócić stabilność i odporność. Dla regionu EMEA Polska jest realną opcją typu nearshoring – mówi Steve Whittingham, wiceprezes wykonawczy Toll Global Forwarding na region EMEA, cytowany w komunikacie.

– Wejście Toll do Polski podkreśla nasze zaangażowanie w Europie i wzmacnia naszą ofertę dla klientów w regionie – dodał Matthew Warrington, prezes Toll Global Forwarding.

Placówki Toll Global Forwarding Poland w Poznaniu i Krakowie rozpoczynają działalność 1 lutego 2024 roku.

Toll jest firmą powstałą w XIX wieku. Przez lata rozwijała globalną działalność poprzez fuzje i akwizycje. Aktualnie należy do Japan Post, a jej centrala zarejestrowana jest w Australii. Przedsiębiorstwo na całym świecie zatrudnia 16 tys. osób. Obsługuje ponad 20 tys. klientów w 150 krajach, działając w 500 lokalizacjach.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane