UPS dostarcza szczepionkę Pfizera do Polski

UPS Polska

Po transportach w Ameryce Północnej i na Bliskim Wschodzie, stanowiących przełomowy krok w walce z pandemią COVID-19, firma UPS dostarczyła dziś pierwsze dawki szczepionek Pfizer-BioNTech COVID-19 w Unii Europejskiej. Jednych z państw, do których dostarczono lek jest Polska.

Samolot UPS przywiózł dziś lek na lotnisko im. Chopina, skąd samochód firmy logistycznej przewiózł przesyłkę – w eskorcie policji – prawdopodobnie do magazynu Agencji Rezerw Materiałowych.

Scott Price, prezes UPS International informuje, że doświadczenie firmy w zakresie logistyki w sektorach medycznym i farmaceutycznym pozwoliło UPS na sprawne opracowanie nowych produktów i sposobów transportu.  Dzięki temu przedsiębiorstwo może zapewnić dostawy szczepionki we właściwym czasie, we właściwej temperaturze.

UPS Healthcare ma na całym świecie powierzchnię dystrybucyjną zgodną z cGMP lub cGDP. Usługi UPS Healthcare obejmują zarządzanie zapasami, pakowanie i wysyłkę w kontrolowanej temperaturze, przechowywanie i kompletację urządzeń medycznych, laboratoria i logistykę badań klinicznych.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane