UPS otwiera kolejne centrum dystrybucji leków

UPS

Wkrótce grupa UPS otworzy centrum dystrybucji farmaceutyków w Błoniu pod Warszawą. Tymczasem firma otworzyła kolejny tego typu obiekt w Europie Środkowo-Wschodniej. Nowe centrum logistyczne dla sektora medycznego o powierzchni 3 800 mkw. powstało w czeskiej Ostrawie.

Nowy obiekt obsługuje klientów z branży farmaceutycznej i urządzeń medycznych. Lokalizacja w Czechach zapewnia UPS bezpośrednie połączenie z Europy do globalnej sieci UPS. Obiekt umożliwi więc skrócenie czasu wysyłki i dystrybucji leków do szpitali i aptek. Czeskie centrum logistyczne UPS Healthcare będzie współpracowało z podobnym, ale większym obiektem UPS w Błoniu. Polskie centrum logistyczne będzie zarządzane przez spółkę Poltraf z grupy UPS.

Rozszerzając nasze możliwości w regionie i otwierając nasz pierwszy hub w Czechach, inwestujemy w produkty farmaceutyczne, medyczne i biotechnologiczne naszych klientów, które wymagają szeregu specjalistycznych usług magazynowania i obsługi – powiedział Fredrik Jansson, dyrektor zarządzający na Europę Środkowo-Wschodnią, UPS Healthcare Europe.

Innowacje w dziedzinie leków biologicznych, specjalistycznych produktów farmaceutycznych i medycyny spersonalizowanej wymagają precyzyjnej logistyki z kontrolowaną temperaturą, aby dostarczyć produkty o krytycznym znaczeniu dla pacjenta. Obecnie leki biologiczne stanowią ponad 55% linii produkcyjnej leków farmaceutycznych. Do 2025 roku wartość tego segmentu wyniesie ponad 560 miliardów dolarów, co będzie stanowić ponad 48% całkowitej sprzedaży produktów farmaceutycznych.

W 2021 roku UPS Healthcare zainwestowało w zakup zgodnych z GMP chłodziarek i zamrażarek o łącznej powierzcni ponad 36 000 mkw., w nowo oddanych i zmodernizowanych obiektach, m.in. we Włoszech, w Polsce, Holandii, Niemczech, USA i Australii. Obiekty te, zdolne do przechowywania leków biologicznych w temperaturze od 2°C do nawet -80°C, uzupełniają istniejącą ofertę 1 mln mkw. powierzchni magazynowej UPS Healthcare w 32 krajach.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane