W Bydgoszczy rusza nowy terminal spółki PEKAES

PEKAES

Operator logistyczny otworzył dziś kolejny terminal dystrybucyjny, tym razem w Bydgoszczy. To już trzeci nowy magazyn PEKAES uruchomiony w tym roku – po Kielcach i Białymstoku. I kolejny etap inwestycji spółki w ramach strategii rozbudowy sieci terminali drobnicowych.

Nowo oddany obiekt zapewnia znacznie większe możliwości operacyjne oraz szerszą skalę działania PEKAES. – Uruchomienie terminala w Bydgoszczy wynika ze wzrostu wolumenu towaru obsługiwanego przez nas w tej części kraju. Dzięki dodatkowej powierzchni jesteśmy przygotowani na dalszy rozwój współpracy z naszymi klientami w regionie. W dalszym ciągu planujemy rozwijać naszą sieć drobnicową i już wkrótce poinformujemy o kolejnych inwestycjach PEKAES w tym segmencie usług – stwierdza Maciej Bachman, prezes zarządu PEKAES.

W obiekcie oprócz części magazynowej wyposażonej w ponad 30 doków załadunkowych, zaprojektowano nowoczesną strefę socjalno-biurową, dokąd przeniesiono bydgoski oddział PEKAES. Nowy terminal i siedziba firmy znajdują się w Bydgoszczy przy ulicy Mokrej 32.

Obiekt zlokalizowany jest w południowo-wschodnim rejonie miasta, na terenie jednego z największych centrów logistyczno-produkcyjnych. Terminal znajduje się w pobliżu budowanej drogi ekspresowej S5, która połączy Olsztyn, autostradę A1 oraz Bydgoszcz, Poznań i Wrocław.

PEKAES dysponuje jedną z najefektywniejszych sieci drobnicowych w Polsce, obejmującą 19 krajowych terminali dystrybucyjnych. Tylko w ciągu ostatnich trzech lat operator otworzył siedem nowoczesnych terminali w największych regionach Polski.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane