W Dubaju powstało CL zasilane wyłącznie energią słoneczną

DB Schenker

DB Schenker otworzył regionalne centrum dystrybucji DLC II w pobliżu portu lotniczego Dubaj-Al-Maktoum na terenie kompleksu gospodarczego Dubai South. Obiekt o powierzchni 33 tys. mkw. będzie głównym hubem logistycznym dla klientów firmy na Środkowym Wschodzie. Zalicza się do nich Unilever, największy partner DB Schenker w tym regionie.

DB Schenker i Unilever uruchomili nowy, imponujący obiekt logistyczny pod patronatem jego ekscelencji kalifa Al Zaffina, prezesa Dubai Aviation City Corporation oraz Dubai South. W uroczystości otwarcia centrum dystrybucyjnego wzięli udział szefowie koncernu Unilever oraz Xavier Garijo, członek zarządu DB Schenker a także Christopher Smith prezes DB Schenker MEA.
– DLC II udowadnia, że planujemy i działamy w sposób zrównoważony. To czyni nas jednym z wiodących dostawców logistyki na świecie. Korzystamy z zasobów w uzasadniony sposób w celu ograniczenia kosztów oraz emisji CO2. Zrównoważony rozwój stanowi przewagę konkurencyjną dla naszych klientów i dla nas – powiedział Xavier Garijo.

Fot. DB Schenker

Centrum logistyczne jest w pełni zasilane przez energię pozyskiwaną ze słońca. Powstało jako element programu Eko Magazynów DB Schenker. Wcześniejsze „zielone” magazyny zbudowano w Singapurze, Helsinkach, Klagenfurcie, Tilburgu i Dortmundzie.

Część z 33 tys. mkw. powierzchni centrum logistycznego stanowią magazyny o kontrolowanej temperaturze, zdolne pomieścić 90 tys. palet. Obiekt oferuje magazynowanie m.in. materiałów niebezpiecznych oraz usługi dodatkowe.
DLC II znajduje się w jednej z największych stref wolnego handlu w regionie i ma bezpośrednie połączenie z portem Jebel Ali (największy sztuczny port na świecie) oraz lotniskiem Al-Maktoum.

Oddanie do użytku centrum dystrybucyjnego jest kolejnym etapem inwestycji DB Schenker w rozwój logistyki kontraktowej w Dubaju. W planach firmy jest uzyskanie w 2021 r. łącznie 80 tys. mkw. powierzchni magazynowej.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane