W Radomiu powstanie terminal przeładunkowy z magazynami

Wizualizacja terminalu przeładunkowego z kontenerami
TG Park Północ, UM w Radomiu

Spółka deweloperska TG Park Północ zamierza wybudować w Radomiu terminal przeładunkowy z pięcioma torami kolejowymi oraz dziewięć hal magazynowych. O inwestycji, w wyniku której powstanie 800 miejsc pracy, poinformowały władze miasta.

Inwestycja powstanie przy ulicy Energetyków, w północnej części Radomia, na zakupionym przez inwestora terenie dawnej ciepłowni. Łączna powierzchnia przewidziana pod budowę kompleksu to 45 ha. Na terenie tym znajduje się bocznica kolejowa, która ma zostać wykorzystana przez TG Park Północ.

– Planujemy budowę pięciu torów o łącznej długości 3800 metrów, placu i magazynu przeładunkowego oraz dziewięciu hal magazynowych wysokiego składowania o łącznej powierzchni 100 tys. mkw. Powstaną też doki załadunkowe, place manewrowe, parkingi, budynki biurowe i infrastruktura towarzysząca – mówi pełnomocnik TG Park Północ, Agnieszka Pastuszka w komunikacie radomskiego ratusza.

Według prezydenta Radomia, Radosława Witkowskiego, rejon ulicy Energetyków to kolejny, po Gołębiowie, Wośnikach czy Wólce Klwateckiej obszar, w którym będzie tworzona strefa gospodarcza. – Naszym zadaniem będzie przygotowanie nowego układu drogowego. W planach mamy przedłużenie ulicy Holszańskiej do Północnej i budowę nowej drogi, która będzie się łączyła z ulicą Energetyków. W drugim etapie, by umożliwić inwestorom rozwój w tej części miasta, chcemy także połączyć ulicę Energetyków z Warszawską – mówi Witkowski.

Wizualizacja: TG Park Północ, UM w Radomiu

Zgodnie z zapowiedziami inwestora, budowa terminala będzie oznaczała powstanie nowych miejsc pracy dla specjalistów z wielu branż, od logistyki i transportu po obsługę klienta. Z kolei dla przedsiębiorców z regionu stworzone będą większe możliwości dostępu do nowych rynków.

Prace przy budowie terminalu przeładunkowego mają ruszyć w III lub IV kwartale 2024 r., a pierwsi najemcy kompleksu, jak zapowiada TG Park Północ, będą mogli z niego korzystać w 2025 r.

 

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane