W Świebodzinie pracuje dla Amazon 3 tys. robotów

Amazon

Potentat handlu internetowego otworzył w Świebodzinie tzw. robotyczne centrum logistyczne. Firma zapewni w nim tysiąc miejsc pracy. To dziesiąte centrum logistyczne Amazon w Polsce i pierwsze w województwie lubuskim. Obiekt jest drugą, po gliwickiej, największą nieruchomością logistyczną tej firmy w Polsce.

Świebodzińskie centrum jest już trzecim centrum robotycznym Amazon w naszym kraju, wyposażonym w 3 tys. robotów transportowych Amazon Robotics. Łącznie ponad 10 tys, tego typu urządzeń wspiera procesy logistyczne w polskich oddziałach Amazon, z czego 7 100 funkcjonuje w centrach w Kołbaskowie oraz Gliwicach.

Łączna powierzchnia centrum logistycznego w Świebodzinie wynosi 193 tys. mkw., co umożliwi przechowywanie do 30 mln produktów. To drugi największy obiekt Amazon w Polsce, zaraz po centrum w Gliwicach. Budynek zostanie wyposażony w 58 doków dla pojazdów ciężarowych i 28 km taśmociągów. – Jestem zaszczycony i niezmiernie szczęśliwy, że mogę dziś – w roli dyrektora generalnego świebodzińskiego centrum – otworzyć najnowszą inwestycję Amazon w Polsce. To rynek, na którym do tej pory stworzyliśmy 23 000 stałych miejsc pracy i wygenerowaliśmy ponad 12 mld zł inwestycji. Otwierając robotyczne centrum logistyczne w Świebodzinie dokładamy kolejną cegiełkę do wzmocnienia branży e-commerce w Polsce oraz gospodarczego rozwoju regionu – podsumowuje inwestycję Chris Herzberg, dyrektor generalny Centrum Logistycznego w Świebodzinie.

W robotycznym centrum logistycznym w Świebodzinie zatrudnienie znajdzie 1 000 pracowników.

Budynek w Świebodzinie – w ramach zobowiązania Amazon do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla w całej działalności do 2040 roku – jest w 100% zasilany energią elektryczną. Dotyczy to systemu grzewczego, jak też podgrzewania ciepłej wody, co pozwala uniknąć stosowania paliw kopalnych (gazu ziemnego), przy zachowaniu efektywności energetycznej jako najwyższego priorytetu dla firmy.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Polecane