W terminalu Schavemaker Invest powstaje magazyn

Schavemaker Invest

Spółka Schavemaker Invest uruchomiła niedawno w Kątach Wrocławskich nowy plac do składowania dodatkowych kontenerów, a teraz rozpoczęła budowę magazynu, który umożliwi przeładunki pod dachem.

Holenderska firma Schavemaker funkcjonuje w Kątach Wrocławskich od 2004 r. Wówczas został otwarty jej oddział zajmujący się międzynarodowym transportem drogowym. W 2007 r. firma otworzyła terminal intermodalny, a  w czerwcu 2019 r. rozpoczęło działalność jej nowe centrum logistyczne w tej samej miejscowości. Obiekty są nieustannie rozbudowywane.

Schavemaker Invest poinformowało niedawno o uruchomieniu dodatkowego depo – składowiska dla kontenerów, które zalegają z powodu kryzysu spowodowanego pandemią wirusa SARS-CoV-2. Można w nim składować 700 TEU.

Fot. Schavemaker Invest

W związku z systematycznym wzrostem przeładunków, w tym towarów, które są wrażliwe na działania warunków atmosferycznych, spółka zdecydowała się wybudować magazyn. O rozpoczęciu inwestycji poinformował w mediach społecznościowych Przemysław Zemla, menedżer terminalu intermodalnego. – Dzięki magazynowi pod dachem, deszcz nie będzie już problemem przy przeładunkach towarów, które nie powinny mieć kontaktu z wodą. Będziemy mogli świadczyć usługi dla firm, które dysponują takimi ładunkami – napisał Zemla.

Menedżer terminalu nie chciał podać kosztu rozpoczynanej inwestycji, ani terminu uruchomienia magazynu.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane