W terminalu Schavemaker Invest powstaje magazyn

Schavemaker Invest

Spółka Schavemaker Invest uruchomiła niedawno w Kątach Wrocławskich nowy plac do składowania dodatkowych kontenerów, a teraz rozpoczęła budowę magazynu, który umożliwi przeładunki pod dachem.

Holenderska firma Schavemaker funkcjonuje w Kątach Wrocławskich od 2004 r. Wówczas został otwarty jej oddział zajmujący się międzynarodowym transportem drogowym. W 2007 r. firma otworzyła terminal intermodalny, a  w czerwcu 2019 r. rozpoczęło działalność jej nowe centrum logistyczne w tej samej miejscowości. Obiekty są nieustannie rozbudowywane.

Schavemaker Invest poinformowało niedawno o uruchomieniu dodatkowego depo – składowiska dla kontenerów, które zalegają z powodu kryzysu spowodowanego pandemią wirusa SARS-CoV-2. Można w nim składować 700 TEU.

Fot. Schavemaker Invest

W związku z systematycznym wzrostem przeładunków, w tym towarów, które są wrażliwe na działania warunków atmosferycznych, spółka zdecydowała się wybudować magazyn. O rozpoczęciu inwestycji poinformował w mediach społecznościowych Przemysław Zemla, menedżer terminalu intermodalnego. – Dzięki magazynowi pod dachem, deszcz nie będzie już problemem przy przeładunkach towarów, które nie powinny mieć kontaktu z wodą. Będziemy mogli świadczyć usługi dla firm, które dysponują takimi ładunkami – napisał Zemla.

Menedżer terminalu nie chciał podać kosztu rozpoczynanej inwestycji, ani terminu uruchomienia magazynu.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane