W Toruniu powstał 18. terminal DB Schenker w Polsce

DB Schenker

Operator logistyczny DB Schenker dodał do swojej sieci, złożonej dotychczas z 17 terminali na terenie Polski, 18. terminal. Budowa obiektu w Toruniu w pochłonęła ponad 50 mln zł. Pracować w nim będą 53 osoby.

Terminal zlokalizowany jest w Toruniu, przy ul. Przelot 74 w strefie inwestycyjno-logistycznej Toruń Wschód. Na działce liczącej blisko 41 tys. mkw. powstała hala przeładunkowa o powierzchni operacyjnej ponad 4800 mkw. i biuro z zapleczem socjalno-sanitarnym dla pracowników i dostawców, które stanowi dodatkowe 660 mkw.

Terminal wyposażony jest w 54 doki dla pojazdów ciężarowych oraz rampę, służącą do ich odśnieżania. Dodatkowo, na terenie obiektu znajduje się stacja ładowania samochodów elektrycznych.

Uruchomienie nowego terminalu wiąże się z uruchomieniem kilkunastu dodatkowych, codziennych połączeń pomiędzy Toruniem i najważniejszymi miastami na terenie kraju. – Dodatkowy terminal zwiększa możliwości operacyjne firmy, ale też stwarza szanse na rozwój biznesu naszych klientów. Jeszcze bardziej zwiększamy częstotliwość połączeń w naszej sieci i skracamy logistyczny dystans pomiędzy nadawcami i odbiorcami przesyłek – mówi Przemysław Jastrzębski, szef oddziałów DB Schenker w Toruniu i Bydgoszczy.

– Nasze terminale w Polsce stanowią ważną część najsilniejszej europejskiej sieci 430 terminali DB Schenker, powiązanych ze sobą regularnymi liniami samochodowymi. Terminal w Toruniu obsłuży więc nie tylko towary firm z regionu Kujaw i Mazowsza, ale całej Polski, jak również klientów funkcjonujących na rynkach międzynarodowych – dodaje Władysław Kiczak, VP Head of Land Cluster Northeast Europe.

Terminal został wybudowany we współpracy z Panattoni. Wyposażony jest w system BMS (Building Management System), pozwalający na sprawne monitorowanie i zarządzanie zasobami energii.

Nie licząc kierowców – dostawców firmy – w toruńskim terminalu pracować będą 53 osoby.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane