Zalando korzysta z centrum logistycznego w Przyłękach

Hillwood Polska

Potentat w handlu odzieżą przez internet – Zalando wprowadził się do nowego centrum logistycznego w Przyłękach niedaleko Bydgoszczy. Kompleks wybudowany przez Hillwood Polska ma ponad 100 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Zastosowano w nim rozwiązania pozwalające oszczędzać energię a także udogodnienia dla przyszłych pracowników.

Hala magazynowa, wybudowana dla klubu zakupowego Zalando Lounge ma ponadstandardową wysokości – 16 m oraz ponad 100 000 mkw. powierzchni. Na piętrze znajduje się część biurowa o powierzchni 3 280 mkw. wraz z jadalnią,

W ramach inwestycji zastosowano wybudowano ekrany akustyczne z nasadzeniami winorośli. W całym budynku zainstalowane zostało energooszczędne oświetlenie LED. – Dodatkowo farma fotowoltaiczna dostarczy darmowej energii dla stacji ładowania rowerów elektrycznych, z których będą korzystali pracownicy centrum logistycznego. Z energii będą mogli skorzystać również kierowcy samochodów elektrycznych. Do ogrzewania budynku, obok kotłów gazowych, posłużą elektryczne pompy ciepła – opowiada Piotr Łada, dyrektor techniczny w Hillwood Polska.

To nie pierwsza inwestycja zrealizowana przez Hillwood dla Zalando. – Pierwszy magazyn, o powierzchni ponad 120 tys. mkw., zbudowaliśmy dla Zalando w Olsztynku. W trakcie długofalowej współpracy dobrze poznaliśmy potrzeby i wymagania firmy – mówi Jan Kaliński, dyrektor ds. rozwoju w Hillwood Polska.

W Bydgoszczy powstaje kolejne centrum logistyczne dla Zalando. Tym razem buduje je Panattoni.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane