Na Dolnym Śląsku powstała piąta stacja Shell LNG w Polsce

Shell Polska

Shell otworzył nową stację LNG – tym razem w Jędrzychowicach w powiecie zgorzeleckim (woj. dolnośląskie). Jest to 5. z planowanych 11 punktów tej sieci w Polsce z ciekłym gazem ziemnym.

Stacja w Jędrzychowicach zlokalizowana jest przy autostradzie A4. Obiekt, tak jak poprzednio otwarte stacje, mieści w sumie 70 m3 LNG, czyli 31,5 ton gazu. Dodatkowo w nowej placówce pojawią się terminale płatnicze, w których kierowcy będą mogli zapłacić za tankowanie przy zewnętrznym terminalu kartą Shell LNG Card, czyli nie będą musieli chodzić do kasy.

– Intensywnie inwestujemy w paliwa alternatywne, m.in. w ramach konsorcjum BioLNG EuroNet budujemy korytarz LNG od Hiszpanii po wschodnią Polskę. LNG to realna, dostępne już dzisiaj alternatywa dla ciężkiego transportu drogowego. Rozpowszechnienie tego paliwa może pomóc zredukować emisje gazów cieplarnianych pochodzących z samochodów ciężarowych nawet o 22 proc. – mówi Piotr Kuberka, prezes Shell Polska.

Wspierając porozumienia paryskie Shell w lutym 2021 roku ogłosił strategię neutralności klimatycznej. Celem Shell jest, aby do 2050 roku stać się firmą energetyczną z zerową emisją netto.

Wcześniejsze stacje Shell LNG powstały w Piotrkowie Trybunalskim, Iłowej, w Bielanach Wrocławskich i w Świecku. Wkrótce otwarte zostaną stacje w Gliwicach i Wrześni.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane