Omega Pilzno zarządza taborem w systemie IT

Omega Pilzno

Podkarpacka firma transportowa Omega Pilzno wdraża system do zarządzania flotą GBOX Light, dostarczony przez grupę Inelo. Narzędzie z dziedziny telematyki będzie m.in. automatyzowało procesy rozliczania czasu kierowców. W systemie będą dane 500 ciężarówek.

Przewoźnik z Pilzna wdożył wcześniej system 4Trans do rozliczania czasu pracy kierowców, kupiony również od Inelo. Teraz do niego dojdzie telematyka.

– Rozszerzenie współpracy z Grupą Inelo i rozbudowa 4Trans o telematykę GBOX, sprawi, że proces zarządzania naszym taborem będzie bardziej efektywny. Pozwoli to m.in. na monitorowanie pojazdów 24/7, szybsze rozliczanie delegacji, dzięki automatycznemu zbieraniu potrzebnych danych z lokalizatora GPS, kontrolę paliwa i ekonomiki pojazdu. Dodatkowo będziemy mieć możliwość pełnej automatyzacji procesów rozliczeń poprzez zbieranie, przetwarzanie i analizowanie danych o pojeździe i kierowcy. Bez wdrażania zmian w odpowiedzi na wyzwania branży i inwestycji między innymi w narzędzia telematyczne nie da się prowadzić nowoczesnej firmy transportowej – tłumaczy Mariusz Godawski, prezes Omega Pilzno.

Do podstawowych korzyści ze stosowania telematyki należą oszczędności związane z bardziej precyzyjnym ustalaniem miejsca docelowego oraz mniejsze zużycie paliwa.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane