Transchem wdroży monitoring tysiąca wagonów

Transchem

Przewoźnik kolejowy z Włocławka specjalizuje się w przewozach towarów niebezpiecznych, w tym chemikaliów. Aby zapewnić szybkie, efektywne i zgodne z rygorystycznymi przepisami transporty, wagony należące do Transchemu wyposażane będą w urządzenia do ich bieżącej kontroli. System informatyczny do śledzenia tysiąca wagonów dostarczy szwajcarska firma Nexxiot.

Transchem zamierza poprawić kontrolę jakości przewożonych po całej Europie ładunków. System Nexxiot pomoże firmie zbierać i analizowanych dane na temat przewozów, aby lepiej podejmować decyzje i poprawić wydajność operacyjną. – Chcemy mieć pewność, że zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby zmniejszyć niepotrzebną emisję zanieczyszczeń i poprawić jakość przewożonych towarów – twierdzi Rafał Cisek, dyrektor ds. współpracy międzynarodowej w Transchem.

Transchem przewozi płynne ładunki wrażliwe na temperaturę. Niektóre chemikalia są żrące lub łatwopalne, co oznacza, że wymagany jest system monitorujący ich stan. Urządzenia systemu muszą być bezpieczne, aby można je było stosować w różnych warunkach. Inne towary muszą mieć podwyższaną lub obniżaną temperaturę aby możliwe były załadunki i rozładunki (np. smoła i bitumem). – Nasi partnerzy czasami zbytnio przegrzewają produkt, aby mieć pewność, że będzie nadawał się do rozładunku, a to generuje duże koszty i sprawia, że marnowana jest energia. Oznacza to z kolei dodatkową emisję zanieczyszczeń. System Nexxiot zapobiegnie takim sytuacjom – mówi Cisek.

Wdrażany system będzie śledził tysiąc wagonów należących do Transchem z dokładnością do 1 metra.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane