Bruksela: lotnicze cargo mniejsze o 10,5 proc.

Brussels Airport Company

Port Lotniczy Bruksela przedstawił wyniki operacji lotniczych wykonanych w lipcu tego roku. Największe lotnisko w Belgii odnotowało duży spadek przewozu towarów. Tym samym sprawdza się pesymistyczna prognoza IATA dotycząca słabego popytu na lotnicze cargo.

Przez lotnisko przewinęło się w lipcu 55,552 ton ładunków, co oznacza 10,5-proc. spadek w porównaniu do lipca roku 2018 (62,045 t). Spadki dotyczyły wszystkich segmentów przewozów, ale najgorszy wynik (minus 20 proc.) odnotowały przewozy na pokładach samolotów towarowych (full cargo).

Nieco mniejszy spadek (o 4,1 proc.) dotknął przewozy ładunków na pokładach samolotów pasażerskich (belly cargo). Przewozy lotnicze ciężarówkami (między lotniskami) spadły zaś o 13,5 proc.

Dla porównania, przewozy pasażerskie w Porcie Lotniczym Bruksela wzrosły w lipcu tego roku do 2,735,470 osób, co dało wynik o 2,7 proc. lepszy w porównaniu do lipca 2018 r.

Recesja w branży przewozów towarowych lotniczych jest obserwowana od początku tego roku i była zapowiadana przez IATA. Na spadek popytu na transport cargo mają wpływ: wojna handlowa między USA i Chinami oraz rosnące ceny paliw.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane