Clip odebrał pierwszą partię wagonów kieszeniowych

Clip Group

Do Swarzędza przybyło 16 pierwszych wagonów typu T3000e wyprodukowanych przez spółkę Tatravagonka. Intermodalny operator z Wielkopolski zamówił u Słowaków w sumie 92 pojazdy do przewozu naczep.

Tatravagonka została wybrana przez spółkę Clip Intermodal na dostawcę wagonów kieszeniowych w rozstrzygniętym rok temu przetargu. Kontrakt na dostawę 92 pojazdów typu T3000e opiewa na 13,27 mln euro (57 mln zł).

Grupa Clip poinformowała o dostawie pierwszych wagonów na Facebooku. Z wpisu na firmowej stronie wynika, że wagony będą włączone do połączeń realizowanych przez Clip Intermodal między Swarzędzem a Luksemburgiem i Duisburgiem.


Grupa Clip jest jednym z największych beneficjentów funduszy UE przeznaczonych na inwestycje intermodalne. Z kolei Tatravagonka realizuje dostawy wagonów intermodalnych także dla kilku innych przewoźników, którzy również uzyskali unijne dotacje dla swoich projektów. Pierwszą pulę platform odebrało niedawno PKP Cargo. Platformy kolejowe zamówi u Słowaków także Lotos Kolej.

 

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane