Hapag-Lloyd dokupi 60 tys. kontenerów 20-stopowych

kontener-hapag-lloyd
Hapag-Lloyd

Z powodu pogłębiającego się deficytu kontenerów niemiecki przewoźnik morski Hapag-Lloyd rozszerzdotychczasowe zamówienia na kontenery z Chin ze 150 tys. TEU do 210 tys. TEU. Pierwsze „pudła” zasilą flotę przewoźnika już w lipcu tego roku.

Gigantyczne zamówienie Hapag-Lloyd na kontenery wynika z niedoboru kontenerów na globalnym rynku. Firma początkowo zamówiła kontenery o pojemności 150 tys. TEU, a teraz ogłosiła, że zamawia dodatkowe 60 tys. TEU, czyli w sumie kupi 210 tys. TEU.

– „Gwałtowny wzrost popytu doprowadził do niedoboru kontenerów na całym świecie. Poważny deficyt wynika z dużego poziomu eksportu z Azji oraz z zatłoczenia portów i opóźnień w transporcie ładunków. To wszystko sprawia, że kontenery są zatrzymywane na długie okresy. Obecnie efektywnie zarządzać flotą kontenerów, zwiększamy dotychczasowe zamówienia na kontenery z Chin o 60 tys. TUE” – tłumaczy Hapag-Lloyd w komunikacie.

Pierwsze „pudła” już są produkowane i zasilą flotę przewoźnika w lipcu. Większość kontenerów zostanie dostarczona w trzecim kwartale tego roku.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane