Laude kupuje 200 kolejnych wagonów od UWC

UWC

Polski przewoźnik kolejowy Laude Smart Intermodal podpisał niedawno umowę z rosyjskim United Wagon Company na zakup 200 platform intermodalnych do jazdy po torach z europejskim rozstawem szyn (1450 mm). Aktualnie operator zamówił w UWC 200 następnych wagonów. Tym razem dostosowanych do rosyjskiego rozstawu szyn (1520 mm).

Nowy kontrakt dotyczy 40-stopowych wagonów o nacisku 25 t na oś. Będą służyły do przewozu ciężkich ładunków. Pierwsza partia platform 13-6851-01 ma być dostarczona przewoźnikowi do końca maja 2020 r.

Platformy będą miały zwiększoną – w porównaniu z tradycyjną konstrukcją – ładowność (80 t) oraz maksymalną masę własną pojazdu (20 t). Dzięki wzmocnionej konstrukcji ramy platformy będą mogły przewozić kontenery o masie brutto do 40 ton.

Marcin Witczak, prezes Laude Smart Intermodal, informuje, że firma przewozi ładunki na wagonach produkowanych przez UWC od 2018 r. W sumie ma już 841 platform intermodalnych tego producenta. Doświadczenie z taborem produkowanym w Tichwinie potwierdza dobrą jakość pojazdów rosyjskiego dostawcy.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane