Powrót regularnego połączenia Chiny – Wielka Brytania

Grzegorz Szczudło

Brytyjska firma spedycyjna Davies Turner przywróciła jedyne stałe, cotygodniowe połączenie intermodalne z Państwem Środka: Express China Rail. Pociągi z Wuhan były wysyłane przez nią od czterech lat, ale w roku 2021 – z powodu dużego popytu na przewozy po Nowym Jedwabnym Szlaku – kontenery nie docierały regularnie do celu.

Po trudnym roku 2021 regularna usługa intermodalna Chiny – Wielka Brytania wróciła na właściwe tory – donosi Davies Turner. – W wyniku bardziej terminowych wyjazdów z Chin, w ostatnim miesiącu odnotowaliśmy poprawę czasu tranzytu w przewozach kolejowych. Pomocna okazała się też nasza inicjatywa: przeładunek kontenerów na ciężarówki na węźle kolejowym w Polsce, skąd ładunki transportowane są do naszych magazynów w Wielkiej Brytanii. To pomogło usprawnić operacje – mówi Tony Cole, dyrektor ds. przewozów oceanicznych w Davies Turner. – W ostatnich czterech tygodniach średni czas tranzytu w przewozach na trasie Chiny – Wielka Brytania wyniósł 29 dni – dodaje Turner.

W ramach usługi Express China Rail pociągi docierają z chińskiego Wuhan do Małaszewicz. Stamtąd są dowożone ciężarówkami do Dunkierki, na następnie transportowane promami do Dover. Kontenery są następnie dowożone ciężarówkami do regionalnych centrów dystrybucji Davies Turner w Wielkiej Brytanii. Tam towary są rozładowywane, a po ocleniu dostarczane w miejsca docelowe.

Davies Turner oferuje przewozy kolejowe jako tańszą alternatywę dla transportu lotniczego, a także dla transportu morskiego, który przy obecnych stawkach frachtu morskiego przestał być atrakcyjny dla spedytorów.

Transporty intermodalne z Chin brytyjski Davies Turner realizuje wraz ze swoim chińskim partnerem, firmą Air Sea Transport.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Polecane