Sigrid Nikutta w zarządzie DB przez kolejnych 5 lat

DB Cargo

Rada nadzorcza kolei niemieckich (Deutsche Bahn) przedłuży o pięć lat umowę z członkiem zarządu ds. kolei towarowej i prezes DB Cargo dr Sigrid Nikuttą. Zarządzana przez nią spółka poprawiła w 2021 r. wyniki przewozowe i operacyjne.

Sigrid Nikutta trafiła do zarządu DB 1 stycznia 2020 r. Jednocześnie została szefową spółki DB Cargo z zadaniem naprawienia finansów przedsiębiorstwa. Był to wielki powrót Nikutty po latach do grupy DB. Wcześniej pełniła w niej różne funkcje – była m.in. dyrektorem produkcji w DB Schenker Rail Polska.

Po przedłużeniu kontraktu Sigrid Nikutta jako członek zarządu DB będzie kierować działem transportu towarów do końca 2027 r.

Deutsche Bahn stanie przed ogromnymi wyzwaniami w nadchodzących latach. Wraz z dzisiejszym przedłużeniem kontraktu Rada Nadzorcza wysyła wyraźny sygnał, że chce kontynuować przyjęty kurs – powiedział przewodniczący Rady Nadzorczej Michael Odenwald.

W 2021 roku DB Cargo zwiększyło wolumen przewozów o 6,3 proc., i zwiększyło pracę przewozową o 7,9 proc. w porównaniu z rokiem 2020. Jednocześnie wzrosła praca eksploatacyjna spółki o ok. 4 procent do 1,1 miliarda pociągokilometrów.

To nie koniec personalnych decyzji. Rada Nadzorcza postanowiła przedłużyć o pięć lat również umowę z członkiem zarządu DB ds. finansów i logistyki, dr Levinem Holle.

Z końcem kwietnia odejdzie z zarządu DB odpowiedzialny za infrastrukturę Ronald Pofalli. Do czasu wybory następcy tymczasowo za departament infrastruktury odpowiedzialny będzie prezes DB – Richard Lutz.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane