TRANSRUSSIA połączy koleją Władywostok z Europą

GEFCO Polska

GEFCO wprowadza nowe cotygodniowe połączenie kolejowe z Władywostoku do Europy – TRANSRUSSIA. W przypadku Polski towary docierają przez Małaszewicze/Brześć do Warszawy lub alternatywnie przez Petersburg, skąd transportowane są drogą morską do Gdańska. Czas transportu z Azji do Europy ma wynieść 30 dni.

Połączenie będzie usługą typu door-to-door, gdyż obejmuje odbiór towarów, odprawę eksportową, fracht, odprawę importowa oraz doręczenie towaru. Wszystkie operacje są realizowane przy utrzymaniu pełnego monitorowania przepływów za pomocą GEFCO Visibility. Platforma ta umożliwia również składanie zamówień, przesyłanie powiadomień oraz dostęp do pulpitu nawigacyjnego i faktur.

Towary klientów GEFCO są przewożone do portów w Chinach (Szanghaj, Ningbo, Qingdao), Korei Południowej (Pusan) i Japonii (Jokohama), a następnie transportowane statkami handlowymi do Władywostoku, gdzie po konsolidacji rozpoczyna się transport kolejowy do Europy. Ładunki są następnie przewożone do portu w Petersburgu, z którego drogą morską docierają do Gdańska, Rotterdamu, Hamburga i Bremerhaven.

Drugi szlak kolejowy wiedzie przez Małaszewicze/Brześć do Warszawy, Pragi, Duisburga, Mediolanu, Lyonu oraz Madrytu. Transport morski z krajów nadania do Władywostoku trwa od 2 do 6 dni, a kolejne 12-14 dni zajmuje transport kolejowy do Europy. – W konsekwencji mamy do czynienia ze zintegrowaną usługą logistyczną, która umożliwia transport towarów z Azji do Europy Zachodniej w mniej niż 30 dni – informuje GEFCO.

TRANSRUSSIA umożliwia transport bardzo zróżnicowanych i niejednokrotnie wymagających ładunków – od samochodów i rowerów elektrycznych, przez baterie litowe i małą elektronikę po produkty chemiczne, farmaceutyczne, high-tech i wyposażenia domu. Usługa obejmuje również zarządzanie dokumentacją, importową i eksportową odprawę celną, w tym tranzyt w Rosji, oraz ubezpieczenie.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane