CMA CGM sfinalizowało zakup Bolloré Logistics

Prezesi CMA CGM i Bolloré Logistics.
CMA CGM

Francuski potentat logistyczny CMA CGM ogłosił zakup działającej globalnie innej francuskiej spółki – Bolloré Logistics. Wartość transakcji to 4,85 mld euro (21 mld zł). Dzięki tej akwizycji CMA CGM ma szansę stać się piąta największą firmą logistyczną na świecie.

Bolloré Logistics jest jedną z największych firm logistycznych we Francji oraz na świecie (w niektórych rankingach jest w pierwszej dziesiątce). W 2022 roku obroty przedsiębiorstwa wyniosły 7,1 mld euro. Firma przetransportowała drogą morską 710 tys. TEU oraz przewiozła 390 tys. ton frachtu lotniczego. Posiadana przez nią powierzchnia magazynowa to 900 tys. mkw.

Przejęcie Bolloré Logistics jest największą akwizycją CMA CGA od założenia firmy w 1978 roku. Celem zakupu przedsiębiorstwa jest m.in. wzmocnienie przewozów oceanicznych.

Chciałbym podziękować Grupie Bolloré za pełen zaufania dialog, który nawiązaliśmy w ciągu ostatnich kilku miesięcy w celu pomyślnego sfinalizowania tego przejęcia. Z dumą witamy w grupie CMA CGM francuski okręt flagowy zbudowany na podstawie wieku lat doświadczeń oraz ciężkiej pracy – powiedział Rodolphe Saadé, dyrektor generalny i prezes grupy CMA CGM. – Nowy podmiot, jaki powstaje z połączenia CEVA i Bolloré Logistics, jest numerem numer 5 na świecie w branży logistycznej. Będziemy teraz mogli zaoferować pełen zakres usług i rozszerzyć naszą wiedzę w nowych obszarach. Witam na pokładzie 14 tys. nowych pracowników – dodał Saadé.

Cyrille Bolloré, dyrektor generalny i prezes Grupy Bolloré jest usatysfakcjonowany z dołączenia kierowanego przez niego przedsiębiorstwa do Grupy CMA CGM oraz do rodziny Saadé. – Wniesiemy unikalną wiedzę i know-how, które od dawna są dumą naszej Grupy i które jutro będą dumą CMA CGM – stwierdził Bolloré.

W ramach przeprowadzanej transakcji zakupu francuskiego konkurenta, CMA CGM nie zostało właścicielem jego szwedzkiego oddziału (Bolloré Logistics Sweden AB). Decyzja w tej sprawie zapadnie, kiedy CMA CGM uzyska zgodę na inwestycje zagraniczne w Szwecji.

Zobacz też; Coraz większe szanse przejęcia DB Schenker przez arabski kapitał

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane