Studenci WSL w Poznaniu mogą liczyć na pracę w CHEP

CHEP

Dostawca palet w modelu poolingu – CHEP rozpoczął współpracę z Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu. Studenci WSL mają szansę odbyć praktyki w przedsiębiorstwie. Firma będzie miała z kolei szansę pozyskania dobrze przygotowanych do pracy kadr.

Współpraca rozpoczęła się wraz z nowym rokiem akademickim, który wystartował w październiku 2022 r. Kooperacja dostawcy palet oraz największej uczelni logistycznej w Polsce gwarantuje studentom zdobycie niezbędnej wiedzy oraz praktyczne wprowadzenie do kariery. W ramach współpracy od listopada do grudnia będą odbywać się LOGO-Piątki, a studenci będą mogli uczestniczyć w webinariach na tematy związane ze zrównoważonym rozwojem w praktyce oraz well-beingiem.

Eksperci CHEP zaangażują się także w pracę kół naukowych, czego wyrazem jest zaplanowana na marzec 2023 roku wizyta Studenckiego Koła Naukowego CorLog w Centrum Serwisowym. W trakcie roku akademickiego będą odbywać się wykłady prowadzone przez specjalistów z CHEP. Zwieńczeniem partnerstwa ma być program CHEP Graduate: przed studentami stanie możliwość aplikacji na praktyki z możliwością otrzymania stałej pracy.

W najbliższych tygodniach odbędzie się spotkanie przedstawicieli CHEP z kadrą profesorską WSL, podczas którego omówione zostaną dalsze szczegóły współpracy. – Możliwość współpracy CHEP z Wyższą Szkołą Logistyki daje nam szanse na pozyskanie młodych talentów, którzy z zapałem oraz pokoleniową świeżością podchodzą do kwestii zarządzania łańcuchami dostaw i zrównoważonego rozwoju w sektorze logistycznym. Jest to też ogromna możliwość dla samych studentów, którzy chcą sprawdzić zdobytą na studiach wiedzę teoretyczną w praktyce i tym samym na wczesnym etapie swojej kariery zdobywać doświadczenie w międzynarodowej firmie kształtującej łańcuchy dostaw – mówi Izabela Maczkowska-Ciborowska, dyrektor generalna CHEP na Polskę i kraje bałtyckie.

Rektor WSL, dr inż. Adam Koliński informuje, że dla uczelni ważne jest zawieranie silnych relacji z firmami, które mogą przekazać studentom wiedzę praktyczną. – Współpraca WSL i CHEP gwarantuje naszym studentom wgląd w codzienną pracę logistyków na gruncie krajowym i międzynarodowym, dzięki czemu będą lepiej przygotowani do wyboru swoich własnych ścieżek kariery – mówi Koliński.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane