Klima-Therm buduje w Gdańsku centrum logistyczne

Klima-Therm

Rozpoczęta inwestycja o łącznej powierzchni blisko 30 tys. mkw. obejmie część biurową oraz halę magazynową z 50 dokami przeładunkowymi. Obiekt będzie pełnił rolę głównego centrum logistycznego Grupy Klima-Therm na Europę. Planowane zakończenie prac przewidywane jest na IV kwartał 2024 r.

Firma Klima-Therm jest dostawcą systemów klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, grzewczych oraz OZE. W 2023 r. spółka rozpoczęła budowę siedziby głównej zlokalizowanej w Gdańsku przy ul. Azymutalnej, w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy. Inwestycja obejmie 5-kondygnacyjny budynek biurowy, zaplecze szkoleniowo-badawcze oraz halę magazynową z 50 dokami przeładunkowymi, która docelowo będzie pełniła rolę głównego centrum logistycznego Grupy Klima-Therm na Europę.

Wykonawcą obietktu jest Hydrobudowa. Hala magazynowa o powierzchni 21,3 tys. m kw. wyposażona zostanie w zautomatyzowany system składowania. Budynek biurowy o powierzchni 6,1 tys. mkw. przylega do hali magazynowej i jest przeznaczony na pomieszczenia biurowe i konferencyjne, zaplecze szkoleniowo-badawcze i część socjalną, stanowiące miejsce pracy dla ponad 200 osób.

W obiekcie powstanie instalacja PV o łącznej mocy 1MWp, która pokryje roczne zapotrzebowanie budynku na energię elektryczną. Przy współpracy z wielkoskalowym magazynem energii elektrycznej o mocy 500kW i pojemności 1800kWh oraz pompami ciepła dużej mocy inwestor zamierza zrealizować pełne bilansowanie budynku w skali roku.

Planowane zakończenie prac przewidywane jest na IV kwartał 2024 r.

Projekt kompleksu “Azymutalna” wykonały pracownie The Design Group z Warszawy oraz ARPRO Pracownia Projektowa z Gdańska z architektami Katarzyną Jędrzejczak i Michałem Siedaczem.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane