ID Logistics dostarcza towar do sklepów Super-Pharm

Widok drogerii Super-Pharm
ID Logistics

ID Logistics od trzech lat zarządza magazynem centralnym sieci sklepów Super-Pharm w Teresinie. Aktualnie firmy poinformowały o rozszerzeniu współpracy. Przedsiębiorstwo logistyczne odpowiada również za dostawy produktów z magazynu do sklepów sieci w całej Polsce.

Magazyn centralny Super-Pharm w Teresinie k/Sochaczewa został otwarty w 2023 r. ID Logistics powierzono zarządzanie operacjami i przygotowywanie zamówień do sklepów Super-Pharm oraz e-commerce (drogeria internetowa). Firmy systematycznie rozszerzały zakres obsługi magazynowej, dostosowując ją do rosnącego wolumenu zamówień. We wrześniu 2022 r. ponad dwukrotnie zwiększono powierzchnię magazynową – z 10do 22 tys. mkw. Natomiast w 2023 r. rozpoczęto kolejny etap we współpracy obu firm, integrując wszystkie usługi transportowe dla Super-Pharm w rękach ID Logistics.

W marcu 2023 r. dział transportu ID Logistics zaczął organizować pierwsze transporty (średnio ok. 200-250 dostaw miesięcznie) z Teresina do ponad 20 sklepów Super-Pharm w regionie warszawskim. Od 30 października ich zasięg rozszerzył się na całą Polskę. Operator odpowiada za kompleksowe planowanie i realizację transportu, w oparciu o przeznaczą do tego flotę, do kolejnych 61 sklepów, co zwiększa liczbę dostaw o ponad 600-650 miesięcznie.

– Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą kilkuletnią współpracę, powierzając ID Logistics obsługę transportową do naszych sklepów. Partnerskie podejście i wspólne działania pozwoliły nam wypracować korzystne dla obu stron rozwiązania poprawiające terminowość dostaw oraz optymalizujące koszty. Ta zmiana pozwoliła nam również odejść od realizowania wysyłek przy użyciu jednorazowych kartonów. Wdrożenie pojemników wielokrotnego użytku to jeden z naszych projektów strategii CSR i zrównoważonego rozwoju, które realizujemy wspólnie z ID Logistics – mówi Kamil Piotrowski, menadżer działu logistyki w Super-Pharm Holding.

Rafał Lewandowski, head of contract management w ID Logistics Polska, informuje, że integracja usług transportowych z zarządzaniem operacjami magazynowymi, przekłada się na wzrost efektywności, większą kontrolę i wysoką terminowość dostaw, która już wzrosła z 97,5 proc. do ponad 99 proc. – Co więcej, otwiera przed nami nowe możliwości implementacji innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań – mówi Lewandowski.

Po przejęciu przez ID Logistics usług transportowych, obie firmy wdrożyły też swój pierwszy projekt dotyczący logistyki zwrotnej opakowań. Zastosowano go w procesie kompletacji pojedynczych sztuk artykułów, zamawianych przez sklepy. Stosowane do tej pory jednorazowe opakowania kartonowe, do których pakowano towary zamawiane przez sklepy, zostały zastąpione pojemnikami wielokrotnego użytku. Wybór modelu i rozmiaru poprzedziły testy, a decydujące znaczenie miała łatwość i wygoda obsługi w magazynie oraz sklepach, w tym ciężar i rozmiar.

ID Logistics, przy współpracy z Super-Pharm, odpowiadał nie tylko za przygotowanie koncepcji, ale też wybór dostawcy i dostosowanie do procesu obsługi magazynowej. Teraz ID Logistics zarządza obrotem tymi opakowań, w tym odbiorem pojemników ze sklepów przez kierowców i zwrotem do magazynu centralnego.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane