JD.com otwiera magazyn w Nadarzynie

Panattoni

Chiński gigant e-commerce i największy konkurent Alibaby – JD.com otworzy magazyn pod Warszawą. Jego spółka JD International Logistics wynajęła ponad 15,1 tys. mkw. powierzchni w nowo wybudowanym centrum logistycznym Panattoni Park Nadarzyn. W procesie najmu pośredniczyła firma M4 Real Estate.

Platforma handlowa JD.com obsłguje w Chinach ponad 300 mln klientów. Uważana jest za największego sprzedawcę detalicznego w kraju oraz za trzecią co do wielkości firmą internetową na świecie pod względem przychodów. Jej powierzchnia magazynowa Azji przekracza 23 mln mkw.

Wiosną 2021 r. JD.com poinformował, że otworzył dwa obiekty logistyczne w Europie: w Niemczech oraz w Polsce, w pobliżu niemieckiej granicy. Firma nie zdradziła ich lokalizacji. Aktualnie o wynajęciu przez JD.com powierzchni magazynowej w Nadarzynie, poinformował deweloper – Panattoni. Nowy magazyn będzie specjalizował się w obsłudze elektroniki.

– Chiński potentat przymierza się do rozszerzenia swojej działalności na Starym Kontynencie. Stąd też wybór miejsca nie był przypadkowy. Zdecydowało doskonałe położenie naszego kraju w centrum Europy oraz znakomita sieć połączeń drogowych, kolejowych i lotniczych z innymi krajami. To nasza pierwsza inwestycja z JD.com i jestem przekonany, że firma doceniła też nasze wszystkie wcześniejsze realizacje dla e-commerce w całej Europie. Jeśli chiński gigant zrealizuje swoje plany ekspansji, takie centra zaczną powstawać także w innych częściach naszego kontynentu – mówi Marek Dobrzycki, managing director w Panattoni.

Panattoni Park Nadarzyn jest obiektem przemysłowym o powierzchni 54 tys. mkw. JD International Logistics zajmie w nim ponad 15 100 mkw., głównie pod procesy magazynowania. Budynek przeszedł certyfikację środowiskową metodą BREEAM International New Construction na poziomie „Excellent”. Inwestycja uzyskała punktację na poziomie 78,4 proc.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane