Tysiąc osób znajdzie pracę w CL Media Expert w Łodzi

Panattoni

Na początku września 2022 r. w Łodzi otwarta została druga hala centrum logistycznego Media Expert w łódzkim obiekcie Central European Logistics Hub. Wraz z pierwszą halą – ukończoną przed rokiem – powstał kompleks o powierzchni 160 tys. mkw. W Łodzi sieć 540 elektromarketów będzie zajmowała się krajową dystrybucję swoich produktów.

Firma deweloperska Panattoni wybudowała dla Media Expert w całym kraju łącznie 270 tys. mkw. powierzchni, z czego 160 tys. mkw. zajęły dwie hale centrum logistycznego otwartego w Central European Logistics Hub. Obiekty zostały ze sobą połączone za pomocą przenośników taśmowych, które umożliwiają automatyczne przesyłanie produktów. Trzy budynki zajmują w sumie 270 tys. mkw. i stworzą centralny kompleks Media Expert dla dystrybucji krajowej.

– Oddajemy do użytku kolejne magazyny tworzące nowoczesny i zautomatyzowany Park Logistyczny Media Expert w Łodzi. Dzięki niemu możemy sprostać ciągle rosnącym wymaganiom rynku, a przede wszystkim jeszcze szybciej i sprawniej zaopatrywać naszych klientów w kanałach dystrybucji Retail oraz Omnichannel. Związaliśmy się z Łodzią dekadę temu i wciąż tu inwestujemy, tworzymy nowe miejsca pracy, bo doceniamy panujący tu dobry klimat dla dalszego rozwoju – powiedział Marek Grzebita, prezes spoółki TERG, właściciela marki Media Expert.

Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi poinformowała, że obiekt Panattoni powstał po czterech latach po ogłoszeniu inwestycji. – Dziś możemy zakomunikować, że w zasadzie jest ono już na ukończeniu. To wręcz niewyobrażalne, że w tak krótkim czasie udało się w Łodzi wybudować od podstaw tętniącą życiem dzielnicę przemysłową, która stworzyła nowe miejsca pracy i bez wątpienia przyczynia się do rozwoju miasta. Dziękuję firmie Panattoni za zaufanie, którym obdarzyła Łódź. Chcę również serdecznie podziękować firmie Media Expert, która zdecydowała, że to właśnie w Łodzi powstanie centralny kompleks logistyczny dla dystrybucji krajowej – podkreśliła Zdanowska.

Central European Logistics Hub znajduje się w granicach Łodzi. To szczególnie ważne dla Media Expert, które w ramach trzech budynków znajdujących się w Hubie zatrudniać będzie tysiąc osób. W sąsiedztwie kompleksu znajduje się stacja kolejowa, a we współpracy z miastem zostanie uruchomione połączenie autobusowe.

Docelowa powierzchnia całego Central European Logistics Hub to ponad 720 tys. mkw. Wśród firm, które tam ulokowały już swoje centra logistyczne lub produkcyjne jest m.in. BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego oraz SMYK.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane