Awaryjne lądowanie samolotu UPS w Warszawie

YouTube

Około godziny 6:00 na Lotnisku Chopina w Warszawie awaryjnie wylądował samolot cargo MD 11. Z powodu incydentu operacje lotnicze były chwilowo wstrzymane – kilka samolotów zostało przekierowanych na inne lotniska.

Po wylądowaniu samolotu, którego załoga zgłaszała problemy techniczne,  w trakcie kołowania w jednym z silników pojawił się ogień. Do akcji przystąpiła lotniskowa Straż Pożarna. Z komunikatu lotniska wynika, że pożar szybko ugaszono. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Z powodu awaryjnego lądowania i akcji gaśniczej, operacje lotnicze w porcie były wstrzymane przez 30 minut. Zdarzenie może skutkować opóźnieniami przylotów i odlotów samolotów.

Akcję gaśniczą można zobaczyć na filmie zrobionym telefonem przez pasażera, jednego z samolotów stojących na płycie lotniska:

https://www.youtube.com/watch?v=J28HagadhLM

Samolot należy do amerykańskiego przedsiębiorstwa logistycznego United Parcel Service. McDonnell Douglas MD-11 to trzysilnikowy szerokokadłubowiec średniego i dalekiego zasięgu. Maszyna posiada dwa silniki pod skrzydłami oraz jeden pod statecznikiem pionowym. Samoloty tej serii były produkowane w latach 1988-2000. Obecnie są wykorzystywane głównie do transportu ładunków.

Samoloty tej serii są jednymi z najgłośniejszych. Od 2018 r. MD-11 należące do UPS nie przylatują do Warszawy, ponieważ nie spełniają norm dotyczących hałasu.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane