Awaryjne lądowanie samolotu UPS w Warszawie

YouTube

Około godziny 6:00 na Lotnisku Chopina w Warszawie awaryjnie wylądował samolot cargo MD 11. Z powodu incydentu operacje lotnicze były chwilowo wstrzymane – kilka samolotów zostało przekierowanych na inne lotniska.

Po wylądowaniu samolotu, którego załoga zgłaszała problemy techniczne,  w trakcie kołowania w jednym z silników pojawił się ogień. Do akcji przystąpiła lotniskowa Straż Pożarna. Z komunikatu lotniska wynika, że pożar szybko ugaszono. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Z powodu awaryjnego lądowania i akcji gaśniczej, operacje lotnicze w porcie były wstrzymane przez 30 minut. Zdarzenie może skutkować opóźnieniami przylotów i odlotów samolotów.

Akcję gaśniczą można zobaczyć na filmie zrobionym telefonem przez pasażera, jednego z samolotów stojących na płycie lotniska:

Samolot należy do amerykańskiego przedsiębiorstwa logistycznego United Parcel Service. McDonnell Douglas MD-11 to trzysilnikowy szerokokadłubowiec średniego i dalekiego zasięgu. Maszyna posiada dwa silniki pod skrzydłami oraz jeden pod statecznikiem pionowym. Samoloty tej serii były produkowane w latach 1988-2000. Obecnie są wykorzystywane głównie do transportu ładunków.

Samoloty tej serii są jednymi z najgłośniejszych. Od 2018 r. MD-11 należące do UPS nie przylatują do Warszawy, ponieważ nie spełniają norm dotyczących hałasu.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane