Dachser ALS ma nowego dyrektora operacyjnego

Dachser

Edoardo Podestá został nowym dyrektorem operacyjnym (COO) Dachser Air & Sea Logistics. Dotychczas pełnił on funkcję dyrektora zarządzającego Dachser ASL w regionie Azji i Pacyfiku, a obecnie będzie kierował działalnością firmy w zakresie transportu morskiego i lotniczego w skali globalnej. Podesta przejmuje stanowisko piastowane dotychczas przez Jochena Müllera.

Dachser i Jochen Müller, podjęli decyzję o nieprzedłużaniu kontraktu po jego wygaśnięciu w 2020 roku. Odejdzie on wówczas z firmy. W ostatnich latach Müller był odpowiedzialny za rozwój obszaru biznesowego ASL jako organizacji o światowym zasięgu działania, tworząc tym samym podwaliny pod globalnie zintegrowane rozwiązania w zakresie łańcucha dostaw. Dzięki jego zaangażowaniu możliwe było skonsolidowanie firmowych struktur wspierających przyszłą ekspansję frachtu lotniczego i morskiego.

Kierowanie globalnym biznesem ASL przechodzi w ręce Edoardo Podesty, doświadczonego managera od lat związanego z Dachser. 57-letni Włoch dołączył do firmy w 2003 roku jako członek zarządu spółki joint venture Züst Ambrosetti Far East Ltd. po przejęciu jej przez operatora. W uznaniu dla jego sukcesów w rozwijaniu działalności ASL w Azji, został w 2014 r. powołany na stanowisko dyrektora zarządzającego w regionie Azji i Pacyfiku.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane