DCT Gdańsk ma stałe połączenie kolejowe z Ostrawą

Połączenie z DCT Gdańsk do Ostrawy
DCT Gdańsk

Głębokowodny terminal kontenerowy DCT Gdańsk poinformował, że zawitał do niego pierwszy pociąg kontenerowy z Ostrawy, rozpoczynając tym samym regularne połączenie do Czech. Pociągi między Ostrawą i Gdańskiem będą kursowały trzy razy w tygodniu z postojami w Dąbrowie Górniczej.

Operatorem nowego połączenia kolejowego jest czeski METRANS, dla którego nowa relacja do Trójmiasta oznacza uzupełnienie brakującego ogniwa w siatce połączeń. – Cieszymy się, że METRANS wybrał DCT Gdańsk jako partnera do uruchomienia regularnego połączenia pomiędzy jednym z kluczowych czeskich regionów przemysłowych a największym terminalem kontenerowym na Bałtyku – informuje gdański terminal w mediach społecznościowych.

METRANS poinformował, że pociągi z Czech będą jeździły na nowej trasie trzy razy w każdą stronę z postojem w Dąbrowie Górniczej, gdzie będą odbywały się przeładunki. Według czeskiego przewoźnika, nowa relacja powinna zainteresować przedsiębiorstwa z Europy Środkowo-Wschodniej, szczególnie, że połączenie to było od dawna oczekiwane.

– Składy całopociągowe jeżdżące między Gdańskiem a Ostrawą mają zoptymalizowaną długość, która wynieść nawet 750 metrów. Zwiększa to pojemność pojedynczego pociągu do 112 standardowych kontenerów i pomaga zużywać mniej energii na jeden kontener – komentuje Peter Kiss, dyrektor generalny METRANS-Group.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane