DHL Express zamówił samoloty z elektrycznym napędem

Mały samolot w barwach DHL
DHL Express

Firma obsługująca międzynarodowe przesyłki lotnicze – DHL Express, czeka na dostawę e-samolotów cargo firmy Eviation. W 2027 r. dwanaście maszyn „Alice” będzie wspierać tworzenie zeroemisyjnej sieci przewozów w siatce połączeń towarowych tego przedsiębiorstwa.

DHL Express planuje kampanię telewizyją, w której zamierza przedstawić możliwości elektrycznego samolotu „Alice” oraz znaczenie elektryfikacji lotów dla branży logistycznej i lotniczej. „Alice” może być wykorzystywany nie tylko do przewozu towarów, ale też do lotów pasażerskich.

Uzupełnienie floty powietrznej DHL Express o te innowacyjne samoloty to kolejny krok, który podejmujemy jako grupa w celu minimalizacji wpływu naszej działalności na środowisko naturalne. Już wkrótce możliwe będą pierwsze dostawy dla e-commerce, realizowane przy użyciu „Alice” i chcemy być częścią tej zielonej rewolucji branży logistycznej – komentuje Agnieszka Łukawczyk, wiceprezes ds. operacji w DHL Express Polska.

Samolot „Alice” może być obsługiwany przez jednego pilota i przewieźć maksymalnie 1130 kg ładunku, a jego zasięg to 460 km. Ładowanie niezbędne dla godzinnego lotu potrwa do 30 minut. Proces ten mógłby odbywać się podczas operacji załadunku i rozładunku. Samolot może być wykorzystywany do obsługi tras dowozowych.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane